Styczeń 2020r.

Podobny obraz

Zabawy na śniegu!

zima skrzaty

zima skrzaty1

zima skrzaty2

zima skrzaty3

 

 

 

Grudzień 2019r.Podobny obraz

 viptalisman 160637

 

viptalisman 146471

viptalisman 146471 1

viptalisman 146471 2

viptalisman 146471 4

viptalisman 146471 5

viptalisman 146471 6

viptalisman 146471 7

viptalisman 146471 8

 

Znalezione obrazy dla zapytania gify oplatki

Jest taki dzień Bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień W którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień W którym radość wita wszystkich
Dzień, który już Każdy z nas zna od kołyski
Niebo - Ziemi, Niebu - Ziemia Wszyscy wszystkim ślą życzenia
Drzewa - ptakom, ptaki - drzewom
Tchnienie wiatru - płatkom śniegu
przygotowania do świąt skrzaty7
przygotowania do świąt skrzaty8
 

 

Podobny obraz

Wielkie przygotowania do ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

przygotowania do swiat1

przygotowania do swiat

Znalezione obrazy dla zapytania gify ozdoby z masy porcelanowej

Grudzień jest szczególnym miesiącem, ponieważ wszyscy z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia. W naszym przedszkolu jest to czas intensywnych, ale przede wszystkim radosnych przygotowań, które jeszcze bardziej wprowadzają nas w ten magiczny nastrój, na który większość z nas czeka cały rok...

Dzieci wykonały piękne  ozdoby z masy porcelanowej , którymi  już niedługo będą mogły przystroić  naszą choinkę w sali!

przygotowania do świąt skrzaty6

przygotowania do świąt skrzaty4

przygotowania do świąt skrzaty5

 

 

przygotowania do świąt skrzaty

przygotowania do świąt skrzaty3

przygotowania do świąt skrzaty1

 

Mikołajki w Hugonie
Już tradycyjnie wolontariusze ze Stowarzyszenia ABSOLWENTÓW, NAUCZYCIELI I SYMPATYKÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W JORDANOWIE przygotowali mikołajkową akcjęw hali sportowej i zaprosili nasze kochane dzieci  na bajkę „Trzy Świnki z Jordanowskiej Krainki”.Wolontariusze zapewnili dzieciom dużo dodatkowych atrakcji: zabawa z bohaterami bajki, ubieranie choinki, malowanie twarzy, wspólne kolorowanie.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i za tak wspaniałe atrakcje przygotowane dla przedszkolaków.

skrzaty mikolajki18

skrzaty mikolajki16

skrzaty mikolajki17

 

 

Podobny obraz

skrzaty mikolajki

skrzaty mikolajki1

skrzaty mikolajki2

skrzaty mikolajki3

skrzaty mikolajki4

skrzaty mikolajki9

skrzaty mikolajki6

skrzaty mikolajki7

skrzaty mikolajki8

 

skrzaty mikolajki10

skrzaty mikolajki11

skrzaty mikolajki14

skrzaty mikolajki12

Czekoladowy Autobus

Długo czekaliśmy na ten dzień.
Czekoladowe warsztaty to coś przyjemnego dla małych łasuchów :)
W poniedziałek (2.12.19r.) mieliśmy okazję spróbować różnych rodzajów czekolady, a także stworzyć swoje własne czekoladki,
zapoznaliśmy się również z historią czekolady.Na koniec warsztatów otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy "Mistrza Czekolady".Ale słodko!!!

czekoladowy skrzaty

czekoladowy skrzaty1

 

czekoladowy skrzaty3

czekoladowy skrzaty2

czekoladowy skrzaty4

 

 

 Listopad 2019

Podobny obraz

W andrzejkowy dzień uroczysty wróżby robią sobie wszyscy

andrzejki5

andrzejki6

andrzejki7

wróżby2

andrzejki8

Dla naszych domowników ciasteczko z wróżbą

andrzejki9

 Andrzejkowe przygotowania-pieczemy chińskie ciastka z wróżbami

andrzejki

wróżby

wróżby1

andrzejki1

andrzejki2

andrzejki4

Podobny obraz

 

W dniu PLUSZOWEGO MISIA wyjazd do kina na film ,,KRAINA LODU II"

kino5

kino8

kino9

WYJŚCIE DO MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY
            - GALERIA "POD BASZTĄ"

 W kolejnym tygodniu listopada dzieci to mali artyści,  w związku z tematem wybraliśmy się do Miejskiego Ośrodka Kultury 
do GALERII"POD BASZTĄ" na wystawę GRAFIKA3D.Dzieci maiały okazję zobaczyć prace wykonane techniką komputerową.

Ostatnio zaktualizowane6

 

 

PAŹDZIERNIK 2019

Temat tygodnia:Na starej fotografii

Podobny obraz

Wycieczka do  studia fotograficznego ,,Minka" w naszym mieście.Właściciele w bardzo atrakcyjny sposób przybliżyli  dzieciom zawód fotografa. Dzieci miały możliwość obejrzenia aparatów fotograficznych starszych i nowszych ,jak wygląda klisza fotograficzna oraz obiektyw. Po krótkiej prelekcji nadszedł czas na profesjonalną sesję fotograficzną.Zajęcia tak bardzo podobały się dzieciom , że wiele z nich postanowiło zostać fotografami. 

 

zakład fotograficzny

zakład fotograficzny2

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania: gify jesienny stworek

 Zakończenie tygodniowego tematu:Jesienią w lesie

Wykorzystanie materiału  przyrodniczego do zabaw na placu przedszkolnym. Postać pana leśniczego w wykonaniu Dzielnych skrzatów.

Takie zadania kształcą i rozwijają twórczość dzieci a jaka super zabawa.

 

jesień

jesień1

 Jesienne witrażyki

jesień2

jesień3Znalezione obrazy dla zapytania: gify las

Czwartek 17.10.19r.W ramach realizacji tematów ,,Jesienią w lesie" wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do lasu pod przewodnictwem pana leśniczego.Wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i ocieni.

Pan leśniczy opowiedział nam wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazał nam fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się m.in. jak rozpoznać gatunki drzew, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne zimą-dotarliśmy do paśnika.

Przedszkolaki dowiedziały się także dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane, zobaczyły jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki.

Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, relaksującej i malowniczej przyrody leśnej.

Spotkanie z leśniczym uświadomiło im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń  wróciliśmy do przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowania panu leśniczemu za tak owocne, pełne wrażeń spotkanie i obiecujemy, że na przygodę z leśną przyrodą Przedszkolaki z naszego przedszkola powrócą jeszcze nie raz.

 

 

leśniczy 17.101

leśniczy 17.10

leśniczy 17.102

 

leśniczy 17.104

leśniczy 17.103

leśniczy 17.106

leśniczy 17.105

leśniczy 17.107

leśniczy 17.108

leśniczy 17.109

 

Znalezione obrazy dla zapytania: gify sport skrzaty ćwiczą

Każde dziecko o tym wie,chcesz być zdrowy-ruszaj się! Sport to bardzo ważna sprawa,są reguły jest zabawa!

ćwiczenia

ćwiczenia1

ćwiczenia2

 

Znalezione obrazy dla zapytania: gify znaczek poczta polska

Z okazji Dnia Poczty Polskiej zaprosiliśmy do naszego przedszkola gości -
przedstawicieli placówki pocztowej z naszego miasta.
Panie przygotowały dla nas wiele atrakcji: akcesoria pocztowe i to co dzieci lubią najbardziej... czyli słodycze.

Serdecznie dziękujemy  za odwiedziny , upominki  i życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy.

poczta2

poczta

poczta1

 

 Znalezione obrazy dla zapytania: gify łapa psa

W dniu dzisiejszym, tj. 10.10.2019r. nasze przedszkolaki odwiedził niecodzienny gość. Był nim czworonożny przyjaciel czlowieka, czyli pies, który wabił się Blues. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu "Bezpieczny pies-Bezpieczne dziecko". Były to zajęcia z zakresu dogoterapii mające na celu wywołanie pozytywnych odczuć u dzieci oraz rozładowanie negatywnych emocji. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć różne sztuczki wykonywane przez psa, a także dowiedziały się m. in. jak należy się zachować w sytuacji ataku ze strony agresywnego psa. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze zabaw. Dzieci były zachwycone zdolnościami Blusa i chętnie pochodziły żeby go pogłaskać. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

dogoterapia

dogoterapia1

dogoterapia2

dogoterapia11

dogoterapia4

dogoterapia6

dogoterapia8

dogoterapia9

dogoterapia10

 Znalezione obrazy dla zapytania: gify zdrowie dzieci

Nie boję się lekarza

 Na podstawie opowiadania i własnych doświadczeń wyciągaliśmy wnioski,kiedy najłatwiej się przeziębić i co wtedy zrobić.Wiemy czym zajmuje się pediatra,stomatolog,okulista,laryngolog,chirurg i pielęgniarka,jakiego sprzętu używają.

  Takie zabawy mogą też, ułatwić innym dzieciom pokonywanie lęków przed wizytami lekarskimi w przychodni, czy podczas szczepień. Zabawa wywoływała uśmiech na twarzach dzieci, a niezwykłe zdolności aktorskie i wcielanie się w role pacjenta, doktora, pielęgniarki pochłaniały dzieciom czas .

lekarz 3.10

lekarz 3.101

lekarz 3.102

lekarz 3.103

lekarz 3.104

lekarz 3.105

lekarz 3.107

lekarz 3.108

lekarz 3.109

lekarz 3.1010

lekarz 3.1011

lekarz 3.1012

Znalezione obrazy dla zapytania: gify banan

 

koktajl2

 

 

 

koktajl2

 

koktajl1

 

koktajl4

 

koktajl5

 

koktajl6

Znalezione obrazy dla zapytania: gify skrzaty i owoce

Witaminy trzy bardzo są pomocne:

A na dobry wzrost,

B na kości mocne

i do tego E, żeby dobrze poczuć się.

Nie jedz chipsów, nie pij coli,

bo cię brzuszek dziś rozboli.

Jedz owoce i warzywa,

bo to zdrowo cię odżywia.

Dużo sportu, dużo ruchu,

trzymaj formę super Zuchu

owoce

 

owoce1

 

owoce2

owoce3

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania gify skrzaty witają jesień

 WIELKIE  POŻEGNANIE  LATA  I  POWITANIE  JESIENI

Ten dzień obfitował w zabawy ruchowe z darami Pani Jesieni-było zbieranie ziemniaków,toczenie dyni,sztafeta marchewkowa,bieg z cebulą,rzuty do celu ziemniakiem.Po świetnej dawce ruchu na świeżym powietrzu pieczone ziemniaczki smakowały,że palec lizać!Wszyscy świetnie się bawiliśmy.Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

 

powitanie jesieni 23.0915

 

powitanie jesieni 23.091

powitanie jesieni 23.093

 

powitanie jesieni 23.095

 

powitanie jesieni 23.094

 

powitanie jesieni 23.099

powitanie jesieni 23.094

powitanie jesieni 23.097

powitanie jesieni 23.098

powitanie jesieni 23.0911

powitanie jesieni 23.0912

powitanie jesieni 23.0913

powitanie jesieni 23.0914

powitanie jesieni 23.0916

IMG 20190923 113853

 

 

 

 Podobny obraz

Od najmłodszego do starszaka wszyscy świętują DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.Była świetna zabawa,poszukiwanie kolorowych kopert a w nich same niespodzianki:medale słodycze.

Bardzo dziękujemy również za słodycze rodzicom Fabianka K.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

dzień przedszkolaka1

 

 

 

 

 

 

dzień przedszkolaka2

 

 

 

 

 

dzień przedszkolaka3

Wizyta STRAŻAKA

Podobny obraz

W trakcie wizyty dzieci poznały ciekawostki związane z służbą strażaka, mogły zobaczyć i dotknąć ubiór specjalny, niezbędny sprzęt potrzebny w trakcie działań ratowniczych gaśniczych m. in. aparat ochrony dróg oddechowych, prądownice, węże pożarnicze.Dzieci z wielką radością chciały przymierzyć ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami.Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Bardzo dziękujemy panu Maciejowi S.

 

 

strażak 19.09 

strażak 19.091

strażak 19.093

strażak 19.092

strażak 19.094

Znalezione obrazy dla zapytania gify czyste zęby

 

18.09.2019r- temat zajęć HIGIENA

My mieliśmy okazję lepiej poznać ten zawód podczas spotkania z panią pielęgniarką Magdaleną Sutor,która na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Pani Magdalena bardzo ciekawie opowiedziała nam, na czym polega ta praca, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości.

W czasie spotkania dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np.: zasłanianie ust w czasie kaszlu, opatrunek miejsc skaleczonych, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać, że powinniśmy dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu, że nigdy nie wolno samemu brać lekarstw.
Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy pani za tak cenne informacje i czas poświęcony nam.

P.s. Pani Madziu ! Bardzo dziękujemy za przybycie, dzięki pani informacjom nasza kondycja zdrowotna na pewno się poprawi, będziemy starali się wcielać w życie, wszystkie pani wskazówki.

Szczotka pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda,
myje zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty.
Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć.
Szczotko, Szczotko, hej szczoteczko! O! O! O!
Zatańcz ze mną, tańcz w kółeczko. O! O! O!
W prawo, w lewo, w lewo, w prawo. O! O! O!
Po jedzeniu kręć się żwawo. O! O! O!
W prawo, w lewo, w lewo, w prawo. O! O! O!
Po jedzeniu kręć się żwawo. O! O! O!
Bo to bardzo ważna rzecz żeby zdrowe zęby mieć!

Dzielne skrzaty 2019 202019

Dzielne skrzaty 2019 202017

 

 

Dzielne skrzaty 2019 202018

 

Podobny obraz

 

17.09.2019r.  Oto ja i moje zmysły

Po co człowiekowi nos,oczy,język,uszy,dłonie,stopy?Który zmysł nam powie ,że kwiatek jest kolorowy,że perfumy pachną?że,cukierki są słodkie?że instrumenty muzyczne wydają dźwięki?Dzielne skrzaty sprawdziły to wszystko dokładnie i wiedzą jakie mają zmysły.

Dzielne skrzaty 2019 202012

Dzielne skrzaty 2019 202013

Dzielne skrzaty 2019 202014

 

Dzielne skrzaty 2019 202011Znalezione obrazy dla zapytania gify odznaka policyjna16 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami  Komisariatu Policji  w Jordanowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.  Dzieci  przypomniały podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię pod okiem specjalistów .

Duże zainteresowanie u dzieci wywołała  towarzysząca postać ,,MRÓWKI" z cukierkami.
Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął w ogrodzie przedszkola. . Ponadto przedszkolacy mogli posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci!

Dzielne skrzaty 2019 20209

 

Dzielne skrzaty 2019 20208

 

Dzielne skrzaty 2019 202010

Podobny obraz

 Miło spędzamy czas....

Dzielne skrzaty 2019 20205

Dzielne skrzaty 2019 20204

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzielne skrzaty 2019 20206

Dzielne skrzaty 2019 20207

 

 

 

 

 

 

Podobny obraz

     Rozpoczęliśmy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Dzieci wróciły po udanych wakacjach wypoczęte, roześmiane i pełne zapału do dalszych zabaw. Witały się z długo niewidzianymi koleżankami i kolegami oraz zapoznawały się z nową salą i zabawkami.

   Przed nami rok pełen zabaw i przygód. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane.
  Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.
  Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków. O wszystkich wydarzeniach będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

Dzielne skrzaty 2019 20201

 

Dzielne skrzaty 2019 20202

 

 Dzielne skrzaty 2019 2020