Znalezione obrazy dla zapytania gify czyste zęby

 

18.09.2019r- temat zajęć HIGIENA

My mieliśmy okazję lepiej poznać ten zawód podczas spotkania z panią pielęgniarką Magdaleną Sutor,która na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Pani Magdalena bardzo ciekawie opowiedziała nam, na czym polega ta praca, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości.

W czasie spotkania dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np.: zasłanianie ust w czasie kaszlu, opatrunek miejsc skaleczonych, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać, że powinniśmy dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu, że nigdy nie wolno samemu brać lekarstw.
Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy pani za tak cenne informacje i czas poświęcony nam.

P.s. Pani Madziu ! Bardzo dziękujemy za przybycie, dzięki pani informacjom nasza kondycja zdrowotna na pewno się poprawi, będziemy starali się wcielać w życie, wszystkie pani wskazówki.

Szczotka pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda,
myje zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty.
Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć.
Szczotko, Szczotko, hej szczoteczko! O! O! O!
Zatańcz ze mną, tańcz w kółeczko. O! O! O!
W prawo, w lewo, w lewo, w prawo. O! O! O!
Po jedzeniu kręć się żwawo. O! O! O!
W prawo, w lewo, w lewo, w prawo. O! O! O!
Po jedzeniu kręć się żwawo. O! O! O!
Bo to bardzo ważna rzecz żeby zdrowe zęby mieć!

Dzielne skrzaty 2019 202019

Dzielne skrzaty 2019 202017

 

 

Dzielne skrzaty 2019 202018

 

Podobny obraz

 

17.09.2019r.  Oto ja i moje zmysły

Po co człowiekowi nos,oczy,język,uszy,dłonie,stopy?Który zmysł nam powie ,że kwiatek jest kolorowy,że perfumy pachną?że,cukierki są słodkie?że instrumenty muzyczne wydają dźwięki?Dzielne skrzaty sprawdziły to wszystko dokładnie i wiedzą jakie mają zmysły.

Dzielne skrzaty 2019 202012

Dzielne skrzaty 2019 202013

Dzielne skrzaty 2019 202014

 

Dzielne skrzaty 2019 202011Znalezione obrazy dla zapytania gify odznaka policyjna16 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami  Komisariatu Policji  w Jordanowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.  Dzieci  przypomniały podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię pod okiem specjalistów .

Duże zainteresowanie u dzieci wywołała  towarzysząca postać ,,MRÓWKI" z cukierkami.
Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął w ogrodzie przedszkola. . Ponadto przedszkolacy mogli posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci!

Dzielne skrzaty 2019 20209

 

Dzielne skrzaty 2019 20208

 

Dzielne skrzaty 2019 202010

Podobny obraz

 Miło spędzamy czas....

Dzielne skrzaty 2019 20205

Dzielne skrzaty 2019 20204

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzielne skrzaty 2019 20206

Dzielne skrzaty 2019 20207

 

 

 

 

 

 

Podobny obraz

     Rozpoczęliśmy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Dzieci wróciły po udanych wakacjach wypoczęte, roześmiane i pełne zapału do dalszych zabaw. Witały się z długo niewidzianymi koleżankami i kolegami oraz zapoznawały się z nową salą i zabawkami.

   Przed nami rok pełen zabaw i przygód. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane.
  Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.
  Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków. O wszystkich wydarzeniach będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

Dzielne skrzaty 2019 20201

 

Dzielne skrzaty 2019 20202

 

 Dzielne skrzaty 2019 2020