Dzielne Skrzaty

Grupa dzieci 5-6-letnich

wych. mgr Danuta Pindel, mgr Agata Wierzba

Dzielne Skrzaty przez cały tydzień poznawały świat zwierząt egzotycznych.Poznanie zebry Zoli -ulubionego zwierzątka koleżanki Ady-bohaterki  książki i litery Z,z było pomysłem na upieczenia ciasta o nazwie ZEBRA.Dzieci były bardzo zaciekawione wspólnym pieczeniem ciasta, a najbardziej rwały się do mieszania różnych składników i rozbijania jaj. Efekt naszych starań był imponujący a i pachniało na całe przedszkole. Czarno-białe ciasto Zebra smakowało każdemu, a jeszcze większą satysfakcję mieliśmy, tylko dlatego, że zrobiliśmy je samodzielnie.

Podróż w kosmos?A czemu nie?Cały tydzień dla starszaków  to  stwarzanie okazji do nabywania wiedzy na drodze doświadczeń i zabawy; poszerzanie słownictwa o nowe pojęcia związane z kosmosem; przypomnienie   nazw planet w Układzie Słonecznym; doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych i technicznych; kształtowanie kompetencji czytelniczych dzieci (słuchanie utworów o tematyce związanej z kosmosem;samodzielne czytanie tekstów; wypowiadanie się na temat treści utworów; analiza i synteza wyrazów); stwarzanie okazji do swobodnej ekspresji ruchowej przedszkolaków; rozwijanie umiejętności współpracy w parach i w małych zespołach.A przede wszystkim wspaniałe wrażenia i świetna zabawa!!!

,,Na tropie bajek"-nasz bal to spotkanie z pięcioma bajkami,taka mieszanka filmów animowanych z tradycyjnymi w książkowej formie.Był taniec z krasnoludkami,zabawa w limbo z królem Julianem,mroźna zabawa z Elsą,Kubuś Puchatek,Baba Jaga i taniec z miotłą,

Minionki i sławne Despacito.Wszystkie dzieci w tym dniu czuły się wyjątkowo.Radość i zabawa trwała do końca dnia.