piątek smerfy 4

piątek smerfy 3

piąteksmerfy1

piąteksmerfy2

 

PIĄTEK 27.03.2020
TEMAT: WIOSENNE KANAPKI                canstockphoto28840414
„Coraz cieplej” – masażyk Rodzicu usiądź za dzieckiem i „rysuj” na jego plecach podane wzory:
Słonko świeci na niebie (rysowanie koła)
I uśmiecha się do ciebie (Rysowanie na środku pleców półkola)
Topią się sopelki (Przeciąganie końcami palców obu rąk z góry na dół po plecach)
Kapią z nich kropelki: kap, kap, kap (Pukanie końcami wszystkich palców po całych plecach).

Ćwiczenia gimnastyczne:
- zabawa orientacyjno-porządkowa – na podłodze rozłóż kartki w 4 różnych kolorach. Włącz ulubioną melodię dziecka. Gdy gra muzyka dziecko tańczy, śpiewa, spaceruje. Zatrzymaj w dowolnym momencie muzykę i powiedz nazwę jednego z kolorów, które są na kartkach. Dziecko ma za zadanie jak najszybciej stanąć na tej kartce. Powtórz kilka razy.
- Podaj piłkę – Rodzicu stań za plecami dziecka. Zadaniem dziecka jest podanie rodzicowi piłki poprzez skręt w prawą stronę. Następnie oddaj dziecku piłkę i niech dziecko powtórzy zadanie podając poprzez skręt w lewą stronę.
- „Ciepło- zimno” – do tej zabawy będzie potrzebny materiał w kształcie dużego kwadratu (np apaszka). Na hasło: Zimno, dzieci leżą na podłodze przykryte kołderką (apaszką), na hasło: Ciepło, dzieci siadają z wyprostowanymi nogami i delikatnie paluszkami zwijają kołderkę (apaszkę). Proszę powtórzyć kilka razy.

„Wiosenne kanapki” - Samodzielne działanie dzieci. Zachęcam aby angażować dzieci do wspólnego przygotowania śniadania, bądź kolacji. Jeśli jest taka możliwość przygotujcie Państwo z nimi kanapki, używając różnych zdrowych produktów: ogórek, pomidor, sałata, rzodkiewka, szczypiorek, papryka itp. Niech udekorują swoje kanapki według własnego pomysłu, niech będzie to ich własna kompozycja. Ważne przy tym zadaniu jest również zwrócenie dzieciom uwagi na to żeby przed przystąpieniem do pracy umyć ręce oraz na bezpieczeństwo np. podczas smarowania kanapki nożem. Życzę smacznego.

„Zdrowo-kolorowo” – Z kolorowych gazet, niepotrzebnych ulotek itp. wytnij te produkty, które są zdrowe oraz te, które nie są zdrowe. Przyklej je na dwóch kartkach (jedna kartka z uśmiechniętą buzią na produkty zdrowe, druga ze smutną miną na produkty niezdrowe). Jeśli nie masz żadnych gazet ani ulotek bo np. mama niedawno robiła porządki i są tylko aktualne to możesz po prostu narysować produkty :)


czwarteksmerfy 1

czwarteksmerfy 2

czwarteksmerfy 3

czwarteksmerfy 4

czwarteksmerfy 5

czwarteksmerfy 6

 

JĘZYK ANGIELSKI          unnamed

Piosenka na powitanie „Hello song” https://www.youtube.com/watch?v=fN1Cyr0ZK9M
Utrwalanie piosenki „The sun comes up” https://www.youtube.com/watch?v=XcW9Ct000yY
Wprowadzenie słownictwa: cap, sunglasses, umbrella, wellies – Włącz nagranie , (NAGRANIE BĘDZIE NA NASZEJ GRUPIE NA FB) posłuchaj i powtórz.
Zabawa „What’s missing?” – gdy usłyszysz polecenie „Close your eyes” – zamknij oczy, gdy usłyszysz „open your eyes” – otwórz oczy, a następnie spróbuj odgadnąć co zniknęło, odpowiadając na pytanie „What’s missing?”. Włącz nagranie (NAGRANIE BĘDZIE NA NASZEJ GRUPIE NA FB). Miłej zabawy.

 CZWARTEK 26.03.2020

Zabawa ruchowo-rytmiczna „Wysoko-nisko” przy dźwiękach wysokich spacerujemy na paluszkach z rękami uniesionymi wysoko w górę, przy dźwiękach niskich spacerujemy na ugiętych nogach. https://www.youtube.com/watch?v=E5PsRoi8oKI 

„Co pachnie w kuchni?” – zabawa badawcza – proszę przygotować 2, 3 rodzaje ziół – zadaniem dzieci jest porównać ich wygląd, zapach, smak. Proszę z dziećmi poromawiać o przeznaczeniu ziół. 
Pachnący obrazek – można wykorzystać dowolne zioła i przyprawy i ułożyć je na talerzyku tworząc pachnącą kompozycję.

przyprawy1Pokoloruj według wzoru – zadaniem dziecka jest odtworzenie wzoru i wykorzystanie tych samych kolorów (załącznik na fb)

pokoloruj tak samo

 


 

środa zdjęcia1

środa zdjęcia2

ŚRODA 25.03.2020    groszek ruchomy obrazek 0013

TEMAT: FASOLA I GROSZEK    

- „Fasolka i groszek” – zabawa paluszkowa Beaty Gawrońskiej – na fb zamieszczę nagranie.
Wspina się fasolka na płotek, na płotek, rytmiczne przenoszenie pięści jedna nad drugą, coraz wyżej.
A za tą fasolką idzie w górę kotek.  Dzieci idą palcami wskazującymi oburąk po nogach od bioder do kolan.
Po drewnianym płotku groszek w górę pnie się, Rytmiczne przenoszenie pięści jedna nad drugą, coraz wyżej.
Za nim mały ślimak domek mały niesie. Dzieci kładą wyprostowane dłonie na udach i posuwają je do kolan ruchem „zwijającym” (palce przyklejone do ud, zwijają dłoń w pięść przez dosunięcie dolnej krawędzi dłoni- tej za nadgarstkami).

- zabawa badawcza – proszę przygotować cebulę, fasolę, groszek (oczywiście w miarę możliwości). Zadaniem dzieci jest określenie różnic i podobieństw z uwzględnieniem np kształtu, koloru, rozmiaru. Można przekroić cebulę, fasolę i groszek aby dzieci mogły zaobserwować jak wyglądają one w środku.

- „Kipi kasza” – zabawa z piłką dziecko próbuje podrzucać piłkę do góry, łapać z jednoczesną recytacją wiersza:
Kipi kasza, kipi groch
Lepsza kasza niż ten groch.
Bo od grochu boli brzuch,
A po kaszy będzie zdrów.

- „Smerf ogrodnik” - zabawa matematyczna - proszę sobie przygotować w miarę możliwości 5 cebul i 10 fasolek (może być też groszek, kukurydza, coś dużo mniejszego niż cebula). Proszę zapytać: Czego jest więcej? Następnie niech dziecko przeliczy ile jest cebul a ile fasolek. Gdy dziecko przeliczy cebule zapytajcie: Ile jest cebul? Gdy policzy fasolki zapytajcie: Ile jest fasolek? Wtedy ponownie proszę zapytać: Czego jest więcej? Prześlę Państwu na fb prezentację z zadaniami dotyczącymi przeliczania, układania rytmów, zagadkami.

- Praca dla paluszków – Groszek z masy solnej

 20200324 142236

przepis na masę solną: 1 szklanka mąki; 1 szklanka soli; ok. 0,5 szklanki wody (można też dodać trochę oleju). Zagniatamy składniki tak aby powstała plastyczna masa i formujemy kulki groszku. Gotowy groszek odkładamy w ciepłe miejsce aby wyschnął i stwardniał. Po wyschnięciu malujemy zieloną farbą. Można też farbę dodać do masy podczas zagniatania.

Jutro będziemy rozmawiać o ziołach (w planie mieliśmy założenie ziołowego ogródka). Będziemy rozmawiać o ich smaku i zapachu. Jeżeli mają Państwo możliwość to zachęcam do wysiewania wspólnie z dziećmi rożnych ziół oraz podsyłania zdjęć z efektów waszej pracy.


wtorrek24smerfywtorek 24 witus

wtorek24smerfy1wtorek24smerfy2

wtorek24smerfy3

A oto pierwsze stylizacje dla Pani Wiosny

Zachęcam pozostałych do projektowania

stylizacja pani wiosna 1

 

WTOREK 24.03.2020 tulipan5

- Wysłuchanie opowiadania „O żółtym tulipanie” na podstawie ilustracji i opowiadania M. Rożyckiej: (na naszej grupie znajdą Państwo nagranie).
Opowiem wam historię o cebulce ...
Była sobie cebulka, całkiem podobna do tych, które się je, ale mniejsza. Jesienią, kiedy liście na drzewach zaczęły żółknąć cebulka została zakopana w ziemi – tak jak skarb. Cebulka wcale się nie martwiła. Jadła, piła (bo cebulki potrafią jeść i pić pod ziemią), a nawet troszkę urosła: wypuściła od dołu korzonki, a od góry mały rożek, to znaczy kiełek. Potem zrobiło się zimno, na ziemię spadły liście, a jeszcze później śnieg. Cebulka wcale się nie martwiła, tylko zasnęła pod swoją żółto- brązowo- białą kołderką. Spała długo, długo. Pewnego razu coś ją obudziło śnieg stopniał, robiło się coraz cieplej. Świeciło słonko a później spadł deszcz, twarda ziemia stawała się coraz bardziej miękka i wilgotna. Znowu można było jeść i pić, a w dodatku coś strasznie ciągnęło cebulkę do góry. Nie mogła od razu cała wyjść spod ziemi, ale wysunęła swój rożek. Rożek wydłużał się jak antena, aż ujrzał świat, zielenił się i wypuścił liście ... A na końcu miał pączek. Oczywiście nie taki do jedzenia, tylko mniejszy i zielony. Któregoś dnia, gdy słońce przygrzało naprawdę mocno, pączek się rozchylił. I okazało się, że na świecie pojawił się piękny żółty tulipan! Nastała naprawdę wiosna.
- Rozmowa na temat opowiadania:
Gdzie mieszkała cebulka? Jaka była pogoda gdy obudziła się cebulka? Co wyrosło z cebulki?

- "Cebulka i buraczek" – zabawa przy piosence – Poniżej znajdą Państwo opis tańca oraz słowa piosenki. https://www.youtube.com/watch?v=aYjTbkFWoi0&t=2s a na fb nagrany taniec
Cebulka, cebulka,                                               stoimy twarzą wróceni do dziecka i klaszczemy rytmicznie w dłonie
Okrągła jak kulka
Buraczka szukała,                                             ręce na biodrach, obracamy się wokół własnej osi, podskakując
potańcować chciała.
Buraczek, buraczek,                                        chwyt haczykiem pod prawą rękę
Miał czerwony fraczek.
Z cebulką tańcował,                                         chwyt haczykiem pod lewą rękę
Nóżek nie żałował

- Zabawa ruchowo- słuchowa – dzieci będą potrzebowały trzech przedmiotów (mogą to być np 3 klocki, 3 misie, 3 kartki itp.). Zadaniem dzieci jest podział wyrazów na sylaby z jednoczesnym wystukiwaniem dłonią sylab o kolejne klocki (misie, kartki itp.). Wyrazy do podziału: ce-bu-la, szczy-pio-rek, far-tu-szek, fa-so-la, bu-ra-czek,
- Sadzimy cebule – zabawa bieżna – poruszajmy się trochę z dziećmi. Wystarczy przygotować cztery kartki dla siebie i cztery kartki dla dziecka. Ustawiamy je w dwóch rzędach tworząc dwa tory wyścigowe. Dodatkowo potrzebne będzie pudełko albo miska z klockami-cebulkami. Ustawiamy się przed swoim torem i na hasło „Start!” bierzemy pierwszą „cebulkę” i kładziemy ją na pierwszej kartce, wracamy do pojemnika po drugą i zanosimy ją na drugą kartkę, następnie po trzecią i po czwartą. Ten kto pierwszy „posadzi” cztery „cebulki” zwycięża. Pamiętajmy że dzieci też muszą się uczyć przegrywać. Najważniejsza jest zabawa a nie zwycięstwo.
- Historyjka obrazkowa – na naszej stronie na fb wyślę Państwu historyjkę obrazkową z instrukcją.

Miłej pracy życzę :) 


Na naszej grupie na fb postaram się dodawać od czasu do czasu filmiki związane z realizowanymi zadaniami. Ponadto będę do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach od 10-12. Gdyby ktoś z Państwa miał pytania proszę dzwonić, lub pisać na naszej grupie. Pozdrawiam.

Witam serdecznie, niestety nie możemy spotkać się w przedszkolu i nie wiadomo do kiedy taka sytuacja potrwa. Pobyt dziecka w przedszkolu to nie tylko możliwość zabawy z rówieśnikami, a tym samym rozwijanie jego umiejętności społecznych ale także szereg zadań, które rozwijają u dziecka umiejętności samoobsługowe, plastyczne, muzyczne, rytmiczne, matematyczne, językowe itd. To okazja do nauki poprzez zabawę. Chciałabym aby w tym okresie, pomimo istniejących ograniczeń związanych z zaistniałą sytuacją, w dalszym ciągu dzieci były motywowane do rozwijania swoich umiejętności. W związku z tym codziennie będę zamieszczać propozycje zadań do wykonania w domu. Są one zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego i ujęte są w tygodniowych blokach tematycznych.
W tym tygodniu będziemy rozmawiać o zmianach nadchodzących w przyrodzie wraz z nadejściem wiosny. Szczególnie o roślinach budzących się do życia, o tym jakich warunków potrzebują do wzrostu. Zdaję sobie sprawę, że realizacja wszystkich zadań, które mieliśmy zaplanowane do wykonania w przedszkolu jest po prostu niemożliwa. Postaram się wybrać te zadania, które są w mojej opinii możliwe do wykonania w domu oraz istotne ze względu na rozwój dziecka. Proponowane zadania są oczywiście dla chętnych. Mam jednak nadzieję że dzieci z nich skorzystają. Życzę miłej pracy.

PONIEDZIAŁEK 23.03.2020

- „Bociany już przyleciały” – utrwalanie piosenki
link do strony: https://www.youtube.com/watch?v=3gxmcvOjO54

- „Wiosenne kwiaty” – oglądanie prawdziwych kwiatów lub ilustracji.
Opisywanie wyglądu kwiatów (kształt, kolor, wielkość a w przypadku prawdziwych kwiatów zapach). Warto zachęcić dzieci do budowania zdań a nie ograniczania się do jednowyrazowych odpowiedzi. Można też zwrócić uwagę na budowę kwiatów i nazywanie poszczególnych ich części (łodyga, liście, kwiat itp.), a także zapytać dziecko o to, czego potrzebują rośliny do wzrostu. Cele: szukanie możliwych odpowiedzi na pytanie na podstawie własnych doświadczeń, budowanie wypowiedzi poprawnej pod względem gramatycznym.

- Praca plastyczna „Hiacynt”

 Poniżej jest szablon, który można wykorzystać. Pracę można wykonać dowolną techniką (malowanie farbami przy użyciu pędzla bądź palcami; wyklejanie kulkami z pogniecionych kawałków bibuły; wydzieranka z papieru kolorowego; kolorowanie kredkami, odbijanie farby folią bąbelkową itd. ). Zachęcam do uruchomienia swojej wyobraźni. Cele: rozwijanie wyobraźni, rozwijanie zdolności manualnych, zachęcanie do eksperymentowania z różnymi technikami plastycznymi.

hiacynt

 

 

Dla tych co mają nieskończone pokłady kreatywności mam zadanie dodatkowe. Zaprojektuj stój dla Pani Wiosny. Możesz wykorzystać skarpety, rajstopy, niepotrzebne ubrania, skrawki materiału i co tylko chcesz. Użyj swojej wyobraźni.Poniżej kilka kreacji, które mogą Was zainspirować. Szczerze polecam, to naprawdę świetna zabawa, która rozwija wyobraźnię. Czekam na Wasze pomysły.

stroje dla wiosny przykłady


DZIEŃ KOBIET

dzień kobiet smerfy 2020 1

dzień kobiet smerfy 2020 2

dzień kobiet smerfy 2020 3

 

 


W KOSMOSIE

PODNIEBNY SPACER PO CHMURKACH O RÓŻNEJ FAKTURZE

1 smerfy kosmos 2020 1

SMERFY WYKAZAŁY SIĘ OGROMNĄ WIEDZĄ NA TEMAT PRZESTRZENI KOSMICZNEJ I BEZBŁĘDNIE ODPOWIEDZIAŁY NA WSZYSTKIE ZAGADKI.

NASTĘPNIE OCHOCZO ZABRAŁY SIĘ DO PRACY I ZA POMOCĄ PATYCZKÓW WYDRAPYWAŁY NA ARKUSZACH TO CO W KOSMOSIE MOŻNA ZOBACZYĆ.

1 smerfy kosmos 2020 2

CZY ISTNIEJE W KOSMOSIE ŻYCIE POZAZIEMSKIE? SMERFY UŻYŁY SWOJEJ WYOBRAŹNI I WEDŁUG NICH, JEŚLI UFOLUDKI ISTNIEJĄ, TO MOGĄ WYGLĄDAĆ WŁAŚNIE TAK:

1 smerfy kosmos 2020 3

1 smerfy kosmos 2020 4

1 smerfy kosmos 2020 5

 


W DAWNYCH CZASACH

ROZMAWIALIŚMY O TYM JAK WYGLĄDAŁO ŻYCIE NA NASZEJ PLANECIE W DAWNYCH CZASACH, OGLĄDALIŚMY PREZENTACJĘ O DINOZAURACH I MUSZĘ PRZYZNAĆ, ŻE NIEKTÓRZY MAJĄ NIESAMOWITĄ WIEDZĘ O TYCH GROŹNYCH GADACH. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ TAKŻE SKĄD SIĘ WZIĄŁ WĘGIEL ORAZ JAKIE INNE SKARBY KRYJE NASZA PLANETA.

1 smerfy dinozaury 2020 1

1 smerfy dinozaury 2020 2

 

 


 25.02.2020 BAL KARNAWAŁOWY

To był wspaniały dzień pełen szalonej zabawy. Przedszkolaki w różnorodnych przebraniach (Elsa, Ania, Bella, Aurora, policjant, Indianin, strażak, spiderman, pirat, król, kot, pszczółka i wiele wiele innych) bawiły się wyśmienicie. 

001 karnawał smerfy 2020 1

 

001 karnawał smerfy 2020 2

001 karnawał smerfy 2020 3

001 karnawał smerfy 2020 4

001 karnawał smerfy 2020 5

001 karnawał smerfy 2020 6

001 karnawał smerfy 2020 7

 


20.02.2020 WARSZTATY "RATUJEMY PSZCZOŁY. ŻYCIE PSZCZÓŁ"

0001smerfypszczoły1

0001smerfypszczoły2

0001smerfypszczoły3

0001smerfypszczoły4

 


 

WALENTYNKI       

                                                             serce ruchomy obrazek 0677IIIII

"SERDUSZKO PUKA W RYTMIE CZA CZA" - NIEJEDEN SMERF MA ZADATKI NA PRAWDZIWEGO TANCERZA

 

1walentynkismerfy20201

MNIAM MNIAM - PRZYGOTOWALIŚMY CZEKOLADOWE LIZAKI

1walentynkismerfy20202

1walentynkismerfy20203

POCZTA ŚWIĘTEGO WALENTEGO DOTARŁA TAKŻE DO SMERFÓW

1walentynkismerfy20204

 


BAJKI, BAJECZKI

NIE ZAPOMINAJMY O TYM JAK WAŻNE JEST WSPÓLNE CZYTANIE BAJEK Z DZIEĆMI. W TYM TYGODNIU PRZYPOMINALIŚMY SOBIE TE NAJPOPULARNIEJSZE BAJKI, ROZMAWIALIŚMY O KSIĘŻNICZKACH, RYCERZACH, KRÓLACH ITD. UKŁADALIŚMY HISTORYJKI OBRAZKOWE, ROZWIĄZYWALIŚMY BAJKOWE ZAGADKI, DEGUSTOWALIŚMY PIERNICZKI JAK JAŚ I MAŁGOSIA, A NAWET ZROBILIŚMY ZAMEK. WSZYSTKIE SMERFY OCHOCZO ZABRAŁY SIĘ DO KONSTRUOWANIA TEJ BUDOWLI. A EFEKT? PROSZĘ OCEŃCIE SAMI.

1bajkismerfy2020

1bajkasmerfy20202

1bajkasmerfy20203

 


SPORTY ZIMOWE

W TYM TYGODNIU ROZMAWIALIŚMY O TYM JAK BEZPIECZNIE BAWIĆ SIĘ NA ŚNIEGU, LODZIE. POZNALIŚMY RÓŻNE SPORTY ZIMOWE ORAZ AKCESORIA, KTÓRE SĄ POTRZEBNE ABY BRAĆ UDZIAŁ W RÓŻNYCH DYSCYPLINACH SPORTOWYCH. SMERFY DOWIEDZIAŁY SIĘ CO TO JEST TELEMARK, ŚCIGAŁY SIĘ NA "NARTACH" ORAZ BRAŁY UDZIAŁ W KONKURSIE RZUTÓW ŚNIEŻKAMI.

1SPORT ZIMOWE 1

1SPORT ZIMOWE 2


 DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2020

WIELKIE BRAWA NALEŻĄ SIĘ DZIECIOM ZA ODWAGĘ I PIĘKNY WYSTĘP. RODZICOM SZCZERZE DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE,  POMOC W PRZYGOTOWANIU UROCZYSTOŚCI (ZA ODWAGĘ I PIĘKNY WYSTĘP OCZYWIŚCIE TEŻ).

WSZYSTKIM BABCIOM ORAZ DZIADKOM SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA

1smerfydzbidz4

1smerfydzbidz5

1smerfydzbidz6

1smerfydzbidz7

1smerfydzbidz8

1smerfydzbidz9

1smerfydzbidz1

1smerfydzbidz2

1smerfydzbidz3

1smerfydzbidz10

1smerfydzbidz11

1smerfydzbidz12

 

 


aniolkiIIIIIIIIIIII

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

W OKRESIE PRZEDŚWIĄTECZNYM ROZMAWIALIŚMY O TRADYCJACH BOŻONARODZENIOWYCH, W TYM TAKŻE O DZIELENIU SIĘ OPŁATKIEM I SKŁADANIU ŻYCZEŃ. W PIĄTEK (20.12) WSPÓLNIE ŚPIEWALIŚMY KOLĘDY, DZIELILIŚMY SIĘ OPŁATKAMI, KTÓRE DZIECI PRZYNIOSŁY Z DOMÓW, WYBRALIŚMY SIĘ TAKŻE NA SMERFNE KOLĘDOWANIE PO CAŁYM PRZEDSZKOLU, WRĘCZAJĄC PRACOWNIKOM ŚWIĄTECZNE UPOMINKI I SKŁADAJĄC WSZYSTKIM ŻYCZENIA. 

01życzeniasmerfy20191

01życzeniasmerfy20192

01życzeniasmerfy20193

01życzeniasmerfy20194

 


pierniki1ŚWIĄTECZNE WYPIEKI

SMERFY OCHOCZO ZABRAŁY SIĘ DO PRACY. UZBROJONE W FARTUSZKI I FOREMKI, A PRZEDE WSZYSTKIM W DOBRY HUMOR, PRZYGOTOWAŁY PIERNICZKI, KTÓRYCH ZAPACH UNOSIŁ SIĘ W CAŁYM PRZEDSZKOLU. DZIECI WYKAZAŁY SIĘ NIE LADA FANTAZJĄ DEKORUJĄC UPIECZONE CIASTECZKA, JEDNAK NAJPRZYJEMNIEJSZYM ETAPEM BYŁA OCZYWIŚCIE DEGUSTACJA PIERNICZKÓW.

01smerfy 2019 pierniczki1

01smerfy 2019 pierniczki2

01smerfy 2019 pierniczki3

01smerfy 2019 pierniczki4

01smerfy 2019 pierniczki5

 


aniołki ubierają choinkę

WARSZTATY KREATYWNE Z PANIĄ SYLWIĄ

PRZYGOTOWALIŚMY DZIŚ PIĘKNE BOMBKI UŻYWAJĄC KUL STYROPIANOWYCH I SERWETEK PAPIEROWYCH. SMERFY SPRYTNIE PORADZIŁY SOBIE Z ZADANIEM, A WYKONANE BOMBKI ZAWIESILIŚMY NA NASZEJ CHOINCE.

DZIĘKUJEMY MAMIE NASZEGO WITUSIA ZA PRZEPROWADZENIE WARSZTATÓW,  ZAANGAŻOWANIE I GŁOWĘ PEŁNĄ POMYSŁÓW 

bombki z sylwią smerfy1

bombki z sylwią smerfy2

bombki z sylwią smerfy3

bombki z sylwią smerfy4

bombki z sylwią smerfy5


A MIKOŁAJ PĘDZI, A MIKOŁAJ GNA.....

BY KAŻDEMU PRZEDSZKOLAKOWI PREZENT DAĆ

mikołajjjjj gif

DZIĘKUJEMY ŚW. MIKOŁAJU

 

1mikołajsmerfy20194

1mikołajsmerfy20191

1mikołajsmerfy20192

1mikołajsmerfy20193

 

 


LAS ZIMĄ

W TYM TYGODNIU ROZMAWIALIŚMY O TYM JAK ZWIERZĘTA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ZIMY I JAK  MOŻEMY IM POMÓC PRZETRWAĆ MROŹNE DNI. WIEMY JUŻ, KTÓRE ZE ZWIERZĄT NIE ZAPADAJĄ W SEN ZIMOWY I UMIEŚCILIŚMY JE NA NASZEJ MAKIECIE ZIMOWEGO LASU. DOSYPYWALIŚMY POKARM DLA PTAKÓW DO KARMNIKÓW W NASZYM OGRODZIE A PONIEWAŻ POGODA JEST CUDNIE ZIMOWA POZWOLILIŚMY SOBIE NA MAŁE SZALESTWO - BITWĘ NA ŚNIEŻKI.

1smerfymakietalasu1

1smerfymakietalasu2


CZEKOLADOWY AUTOBUS

Czekoladowy Autobus - to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. To wspaniały pomysł na zabawę, edukację oraz czekoladową integrację. Podczas warsztatów prowadzonych w autobusie dzieci poznają historię czekolady, techniki jej przygotowania. Mają okazję skosztować smak czekolady białej, mlecznej, deserowej.  Z pomocą prowadzących przygotowują czekoladki, które zabierają ze sobą do domu. To była naprawdę ciekawa i pyszna przygoda

1smerfyautobusczeko20191

1smerfyautobusczeko20192

1smerfyautobusczeko20193

 


ZABAWY I WRÓŻBY ADRZEJKOWE

1ANDRZEJKISMERFY2019

1ANDRZEJKISMERFY20191

1ANDRZEJKISMERFY20192

1ANDRZEJKISMERFY20193

1ANDRZEJKISMERFY20194

1ANDRZEJKISMERFY20195

1ANDRZEJKISMERFY20196

1ANDRZEJKISMERFY20197

 

 


 

W TYM TYGODNIU ROZMAWIALIŚMY O PRACY LISTONOSZA. WIEMY TEŻ  JUŻ CO JEST POTRZEBNE ABY WYSŁAĆ LIST. KORZYSTAJĄC Z TEJ WIEDZY W CZWARTEK "NAPISALIŚMY" LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA A NASTĘPNIE WLOŻYLIŚMY JE DO KOPERT NAKLEJAJĄC NA NIE ZNACZKI W ODPOWIEDNIM MIEJSCU ORAZ ADRES ŚW. MIKOŁAJA. KU NASZEMU ZASKOCZENIU W PIĄTEK RANO LISTY ZNIKNĘŁY A NA ICH MIEJSCU POJAWIŁ SIĘ LIST DO SMERFÓW, W KTÓRYM ŚW. MIKOŁAJ NAPISAŁ, ŻE BARDZO NAS POZDRAWIA I ODWIEDZI NAS W PREDSZKOLU ZA TYDZIEŃ. 

 

1LISTYDOMIKOŁAJA


 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25.11.2019

1SMERFYDZIEŃ MISIA

1SMERFYDZIEŃ MISIA2

1SMERFYDZIEŃ MISIA3

 

 

WYCIECZKA DO KINA NA "KRAINĘ LODU II"

25.11.2019

1krainaloduwycieczka

1krainaloduwycieczka2

 


FILCOWY OBRAZEK

TO DOSKONAŁA OKAZJA ABY NAUCZYĆ SIĘ ZAPINAĆ GUZIKI

FILCOWA UKŁADANKA

 

KODOWANIE NA DYWANIE 

SMERFY UZUPEŁNIAŁY TABELĘ "GUZIKAMI" WEDŁUG KSZTAŁTU I KOLORU

GUZIKI KODOWANIE

PRZEPLATANKA

TO ZABAWA ROZWIJAJĄCA SPRAWNOŚĆ DZIECIĘCYCH PALUSZKÓW, A TAKŻE UMIEJĘTNOŚĆ SKUPIENIA UWAGI

PRZEPLATANKA ZE SZNURKA

 PORÓWNYWALIŚMY SZALIKI ZE WZGLĘDU NA ICH DŁUGOŚĆ, DOBIERALIŚMY W PARY BUTY, ROZWIJALIŚMY SPRAWNOŚĆ MANUALNĄ POPRZEZ CIĘCIE NOŻYCZKAMI, A NASZE GUZIKOWE ŚLIMACZKI WYSZŁY PRZEPIĘKNIE

SZYCIE UBRANIANITKA

ŚLIMAKI GUZIKI

 


WARSZTATY KREATYWNE Z PANIĄ SYLWIĄ - MAMĄ NASZEGO WITUSIA

TO BYŁA FANTASTYCZNA PODRÓŻ W KRAINIE PLASTYKI. SMERFY PRZYGOTOWAŁY ZIMOWE POCZTÓWKI UŻYWAJĄC RÓŻNYCH MATERIAŁÓW O RÓŻNYCH STRUKTURACH

WARSZTATY SMERFY BAŁWANKI 4

WARSZTATY SMERFY BAŁWANKI 1

WARSZTATY SMERFY BAŁWANKI 2

WARSZTATY SMERFY BAŁWANKI 3

DZIĘKUJEMY

 

 


SMERFY RÓWNIEŻ WZIĘŁY UDZIAŁ W I KONKURSIE RECYTATORSKIM.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM OCHOTNIKOM

01konkursrec. smerfy 1

01konkursrec. smerfy 2

01konkursrec. smerfy 3

 

 


SPOTKANIE Z PANEM LEŚNICZYM

01smerfy leśniczy


Spotkanie z przedstawicielami placówki pocztowej

01pocztasmerfy

 


Cały tydzień upłynął nam pod hasłem: Jesienią w parku. Szukaliśmy oznak jesieni podczas spacerów, bawiliśmy się materiałem przyrodniczym wykorzystując go również w pracach plastycznych. Utrwalaliśmy znajomość kolorów ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy.

jesienią w parku smerfy 20192

jesienią w parku smerfy 20191


 W czwartek odwiedził nas czworonoży gość - pies Blues. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o psich zwyczajach, wiemy już po czym poznać czy napotkany pies jest do nas przyjaźnie czy wrogo nastawiony oraz jak się zachować w przypadku napotkania agresywnie nastawionego do nas psa. Zobaczyliśmy wiele ciekawych sztuczek i każdy przedszkolak mógł podejść i pogłaskać Bluesa.

1smerfydogoterapia20191

1smerfydogoterapia20192

 


LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM

PRZEDSZKOLAKI MOCNO TRZYMAŁY KCIUKI ZA DZIELNEGO SZEWCZYKA ABY UDAŁO MU SIĘ POKONAĆ SMOKA

1SMERFYSMOKWAWELSKI20192

1SMERFYSMOKWAWELSKI2019

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

WSZYSTKIM CHŁOPAKOM - MAŁYM I DUŻYM - ŻYCZYMY UŚMIECHU, SPEŁNIENIA MARZEŃ, DUŻO RADOŚCI I DUŻO MIŁOŚCI.

smerfy dzieńchłopaka2019

 

 


PIECZENIE SZARLOTKI

1szarlotkasmerfy1

1szarlotkasmerfy2

1szarlotkasmerfy3

1szarlotkasmerfy4

1szarlotkasmerfy5

1szarlotkasmerfy6

 


25.09.2019 SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

SPOTKALIŚMY SIĘ DZIŚ Z PANIĄ MAGDALENĄ SUTOR - PIELĘGNIARKĄ, KTÓRA OPOWIEDZIAŁA NAM JAK DBAĆ O NASZ ZDROWIE. ZWRÓCIŁA WSZYSTKIM UWAGĘ NA TO JAK WAŻNE JEST ABYŚMY DBALI O HIGIENĘ OSOBISTĄ POPRZEZ MYCIE CIAŁA, ZĘBÓW, JAK ISTOTNE JEST ODPOWIEDNIE ODŻYWIANIE ORAZ RUCH.ZACHWYCIŁA DZIECI PRZYNOSZĄC NA SPOTKANIE MODEL ZĘBÓW ORAZ DUŻYCH ROZMIARÓW SZCZOTECZKĘ, DZIĘKI KTÓRYM  ZAPREZENTOWAŁA NAM JAK POPRAWNIE MYĆ ZĘBY. KAŻDY PRZEDSZKOLAK MÓGŁ POD JEJ CZUJNYM OKIEM POKAZAĆ JAK POPRAWNIE MYJE SIĘ ZĘBY

DZIĘKUJEMY PANI MADZIU ZA SPOTKANIE.

smerfyhigienistka1    smerfyhigienistka2

smerfyhigienistka3  smerfyhigienistka4   smerfyhigienistka5 smerfyhigienistka6                                 smerfyhigienistka7 smerfyhigienistka8


POWITANIE JESIENI

ODWIEDZIŁA NAS DZISIAJ PANI JESIEŃ I PRZYGOTOWAŁA DLA PRZEDSZKOLAKÓW NIE LADA NIESPODZIANKĘ, WARZYWNĄ OLIMPIADĘ. DZIECI BRAŁY UDZIAŁ W RÓŻNYCH KONKURENCJACH M.IN. W RZUCIE ZIEMNIAKIEM DO CELU, SZTAFECIE Z MARCHEWKĄ, TOCZENIU DYNI ORAZ PRZENOSZENIU CEBULI NA ŁYŻCE. O NASZE BRZUSZKI ZADBAŁY NATOMIAST PANIE KUCHARKI PRZYGOTOWUJĄC DLA NAS PYSZNĄ PRZEKĄSKĘ - PIECZONE ZIEMNIACZKI. 

1smerfyjesień11

1smerfyjesień1

1smerfyjesień2

1smerfyjesień3

1smerfyjesień4

1smerfyjesień5

1smerfyjesień6

1smerfyjesień7

1smerfyjesień8

1smerfyjesień10

 

 


Bez tytułu2

Dzisiejszy dzień to Święto każdego Przedszkolaka. Spędziliśmy miło czas na wspólnych zabawach, tańcach. Przed Smerfami stało również nie lada wyzwanie - musiały pokonać tor przeszkód wykazując się sprytem i kondycją fizyczną. Dzieci wcieliły się także w prawdziwych tropicieli poszukując w sali cukierkowych symboli, za które w nagrodę otrzymały prawdziwe słodkości. Za piękną zabawę oraz wspaniałe uśmiechy otrzymały również medale. 

Wszystim Przedszkolakom życzymy beztroskich, słoneczych dni, wiele radości, uśmiechu oraz spełnienia dziecięcych marzeń.

20190920 095129

20190920 095242


20190920 095339

20190920 095517

20190920 095607

20190920 100412

20190920 100553

20190920 100704

20190920 101122


SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W PONIEDZIAŁEK ODWIEDZILI NAS POLICJANCI, KTORZY OPOWIEDZIELI NAM O SWOJEJ PRACY. WRAZ Z NIMI POJAWIŁ SIĘ JESZCZE JEDEN GOŚĆ - MRÓWKA - ZE SMAKOŁYKAMI DLA DZIECI

20190916 10501720190916 105031

20190916 110534

image000001image000000

image000002image000003image000004image000005image000006image000007image000008image000009

 


smerfy ruchomy obrazek 0069MYJEMY DZIŚ ZĄBECZKI, ZĄBECZKI, ZĄBECZKI,

                                      BY NIE BYŁO DZIURECZKI, DZIURECZKI, DZIURECZKI,

                            BY SIĘ ZĄBKI ŚWIECIŁY, ŚWIECIŁY, ŚWIECIŁY,

                                      ŁADNE, ZDROWE ZAWSZE BYŁY, ZAWSZE BYŁY. 

                                                                                                                           nutki

 1243

 


 Czas wakacji minął i nadeszła pora powrotu do przedszkola. Spotkaliśmy się w tym roku szkolnym w nowej sali, w której jest mnóstwo ciekawych zabawek. W pierwszych dniach dużo rozmawialiśmy na temat odpowiedniego zachowania się w przedszkolu. Wspólnie opracowaliśmy KODEKS PRZEDSZKOLAKA, a każdy Smerf obiecał przestrzegać jego zapisów "podpisując" się odciskiem swojej dłoni (oczywiście w smerfnym - niebieskim kolorze).

20190910 140753IMG 20190906 094347684 HDR

IMG 20190905 113702       20190910 095042

                                                                                                           smurfs