ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

20190619 123343

 


 NASZA PIERWSZA WSPÓLNA WYCIECZKA

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. Całą grupą wybraliśmy się do Rabki na naszą pierwszą wspólną wycieczkę. Sam przejazd autobusem był nielada frajdą, bo mogliśmy podziwiać okolicę, a przede wszystkim - w okresie wzmożonych remontów drogowych - mieliśmy przegląd niemalże wszystkich pojazdów wykorzystywanych przy pracach drogowych. Gdy wreszcie dotarliśmy do Rabki udaliśmy się do Teatru Lalek RABCIO na spektakl pt. "Miś Tymoteusz". Bajka była bardzo ciekawa i zabawna, dzięki czemu dzieci z zainteresowaniem śledziły przebieg wydarzeń. Kolejnym punktem programu były wspólne zabawy w Sali Zabaw - i tu podziw dla dzieci, które nawet przy dzisiejszym upale miały niespożyte pokłady energii. Na ochłodę dzieci otrzymały lody, na które oczekiwały z niecierpliwością. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi i mile spędzony dzień.

01smerfyrabcio1

01smerfyrabcio2

01smerfyrabcio3

01smerfyrabcio4

01smerfyrabcio5

 

 


W MINIONYM TYGODNIU ROZMAWIALIŚMY O PRAWACH I OBOWIĄZKACH DZIECI. "PODRÓŻOWALIŚMY" CO NIECO PO ŚWIECIE POZNAJĄC RÓŻNE KULTURY, TRADYCJE. ROZMAWIALIŚMY O INDIANACH, NA JEDEN DZIEŃ "ZAMIESZKALIŚMY" W TIPI I UCZYLIŚMY SIĘ INDIAŃSKIEGO TAŃCA.  ROZMAWIALIŚMY RÓWNIEŻ O ESKIMOSACH, ICH ULUBIONYCH ZABAWACH, IGLOO. W PIĄTEK NATOMIAST PRZENIEŚLIŚMY SIĘ DO AFRYKI. DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE DZIECI NA ŚWIECIE MOGĄ RÓŻNIĆ SIĘ WYGLĄDEM, UPODOBANIAMI, ALE TAK NAPRAWDĘ NIEWAŻNE GDZIE MIESZKAMY, JAK WYGLĄDAMY I JAKIM JĘZYKIEM SIĘ POSŁUGUJEMY, BO TAK NAPRAWDĘ JESTEŚMY TACY SAMI. "JESTEŚMY DZIEĆMI CHCEMY  MIŁOŚCI, JESTEŚMY DZIEĆMI CHCEMY RADOŚCI, CHCEMY BY CZĘSTO TULONO NAS I ŻEBY MIŁO PLYNĄŁ NAM CZAS"

 

smerfy kultury 1

smerfy kultury

smerfy kultury 3

 

 


BAL KWIATOWY

MAMO, TATO COŚ WAM DAM

JEDNO SERCE, KTÓRE MAM,

A W TYM SERCU RÓŻY KWIAT.

MAMO, TATO ŻYJCIE 100 LAT!!!!

 

smerfy bal kwiatowy2019 1

smerfy bal kwiatowy2019 2


 W KRAINIE MUZYKI

Tematem minionego tygodnia była muzyka. Słuchaliśmy razem muzyki klasycznej i poznawaliśmy różne instrumenty. Smerfy bawiły się nimi i brały udział w zabawach słuchowych rozróżniając muzykę cichą od głośnej, wolną od szybkiej, dźwięki wysokie od niskich. Mówiliśmy o tym, kim jest dyrygent i bawiliśmy się w orkiestrę. Każdy Smerf wykonał również własny instrument -  grzechotkę.

SMERFY GRZECHOTKI1

SMERFY GRZECHOTKI2


PLANETARIUM

smerfy planetarium 1

smerfy planetarium 2

smerfy planetarium 3

 

 


Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna

30 kwietnia w przeddzień obchodów świąt majowych: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczysta akademia.

Na samym początku wszyscy zaśpiewali hymn państwowy. Następnie dzieci wystąpiły w krótkim programie artystycznym, recytując piękne wiersze oraz śpiewając pieśni patriotyczne. 

01SMERFYAPELUROCZYSTY

 

 


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "JAJKO WIELKANOCNE"

WSZYSTKIM DZIECIOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W KONKURSIE SERDECZNIE GRATULUJEMY POMYSŁOWOŚCI I WYKONANIA PIĘKNYCH PISANEK, KTÓRE STANOWIĄ TERAZ OZDOBĘ NASZEGO PRZEDSZKOLA.

01smerfy konkurs jajko

W MINIONYM TYGODNIU ROZMAWIALIŚMY O ŚWIĘTACH WIELKANOCNYCH, O TRADYCJACH I ZNACZENIU TYCH ŚWIĄT. ZŁOŻYLIŚMY ŻYCZENIA WSZYSTKIM PRACOWNIKOM PRZEDSZKOLA WRĘCZAJĄC IM SKROMNE UPOMINKI.

01smerfy konkurs jajko2


GRA NA BĘBNACH AFRYKAŃSKICH

1smerfybębny2019

1smerfybębny20192

 


 PRZEDSTAWIENIE "AKADEMIA PANA KLEKSA"

 panKleks

01smerfy2019akademia pana kleksa

 

 


W tym tygodniu mówiliśmy o roślinach i o pracach, które wykonuje się w ogrodzie po zimie oraz o wyglądzie świata w okresie przedwiośnia. Dzieci dowiedziały się, co robi ogrodnik i jakie narzędzia wykorzystuje w swojej pracy (konewkę, łopatę, grabie, wiadro). Dzieci mogły obejrzeć nasiona i cebulki różnych kwiatów i opowiedzieć o różnicach między nimi (w zakresie wielkości i koloru). 

01smerfy2019 sadzenie 1

01smerfy2019 sadzenie2

 


WIOSNA PRZYSZŁA DO NAS

W ostatnim tygodniu dowiedzieliśmy się po czym można poznać, że wiosna jest tuż, tuż i z  ogromną niecierpliwością oczekiwaliśmy na jej nadejście. Wspólnie z innymi przedszkolakami wzięliśmy też udział w wiosennym marszu z Marzanną.

01smerfywiosna2019

 


DZIEŃ KOBIET

Wszystkie kobiety - te małe i te duże poczuły się dziś naprawdę wyjątkowo za sprawą naszych małych dżentelmenów

 smerfydzienkobiet1

smerfydzienkobiet2

 


ZIELONE LEKCJE

Mieliśmy dziś niesamowitych, skrzydlatych gości: sowy, jastrzębia i sokoły. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na ich temat, wiemy m.in. jak szybko i cicho potrafią latać, jak się kamuflują, co jedzą. W dodatku każdy miał możliwość zobienia sobie zdjęcia z sową na ramieniu.

 1smerfysowy1

1smerfysowy2

 


Wulkan to jest taka góra, która dymi, tak jak gar

A nad górą dymu chmura, lawa, popiół, żar...

Próbowaliśmy różnych metod aby „obudzić wulkan”. Hałasowanie – nie pomogło, łaskotanie – nie pomogło. Dopiero magiczna mikstura z octu i sody wywołała wybuch. Wow! – ten okrzyk rozległ się po całej sali gdy „lawa” wylewała się z wulkanu.

 1smerfywulkan

1smerfywulkan2

 

 


TŁUSTY CZWARTEK

mniam mniam – dzień pyszności i słodkości u Smerfów Łasuchów

 01smerfytłustyczwartek1

01smerfytłustyczwartek2

01smerfytłustyczwartek3

 


DZIEŃ DINOZAURA

Kiedyś w świecie żyły smoki
I to nie bajka, wierzcie mi,
A każdy z nich miał pysk szeroki
I zębów sto błyszczało w nim.

Mieliśmy dziś okazję zostać prawdziwymi tropicielami. W naszej sali bowiem pojawiły się przedziwne, ogromne ślady, które doprowadziły nas do... gniazda z jajami dinozaurów. Rozmawialiśmy o tych pradawnych stworach, o ich wyglądzie oraz o pracy paleontologa. Każdy Smerf został dziś specjalistą od wykopalisk i wydobył spod piasku własnego dinozaura.

 

01smerfydinozaury2019 4

01smerfydinozaury2019 3

01smerfydinozaury2019 2

01smerfydinozaury2019 1

 

 


Papapitufo

BALONIKU NASZ MALUTKI

ROŚNIJ, ROŚNIJ OKRĄGLUTKI

BAWILIŚMY SIĘ DZIŚ W NAUKOWCÓW I DOWIEDZIELIŚMY SIĘ JAK ŁATWO MOŻNA SPRAWIĆ ABY BALON.... SAM SIĘ NAPOMPOWAŁ. WSZYSTKIE SMERFY ZROBIŁY WIELKIE WOW WIDZĄC JAK BALON ROŚNIE W WYNIKU POŁĄCZENIA SODY Z OCTEM. POTEM KAŻDY MALUSZEK PRZYGOTOWAŁ SWOJEGO BALONOWEGO MISIA, KTÓRY RAZEM Z NIM POWĘDROWAŁ DO DOMU.

01 SMERFY BALONY

01 SMERFY BALONY2

 

 

 

 


WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

W ostatnich dniach rozmawialiśmy o naszych ulubionych bajkach, postaciach tych dobrych i tych złych. Dowiedzieliśmy się czym jest teatr i jak każdy widz powinien się zachowywać podczas przedstawienia. 

01 SMERFY SMOKI

01 SMERFY BAJKA

 

 


WALENTYNKI

giphy
Ciebie kocham, Ciebie lubię
Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko
Tobie podaruję !

Mieliśmy dziś szczególnego gościa - kuriera Św. Walentego, który wręczał dzieciom walentynkowe kartki.

Smerfy także przygotowały walentynkową niespodziankę, którą zabrały do domu

dla swoich rodziców - serduszkowy magnes na lodówkę. 

 Z okazji Walentynek Smerfy życzą wszystkim duuuuuużo miłości. 

01smerfywalentynki2019 01

01smerfywalentynki2019 02

01smerfywalentynki2019 03

01smerfywalentynki2019 04

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA   

 ala

CAŁUSKI, CAŁUSKI, DZISIAJ DLA WAS MAMY,

CAŁUSKI, CAŁUSKI DAMY WAM

Nasze przedszkolaki zawsze pamiętają o Dniu Babci i Dziadka. W tym roku uroczystość z okazji ich święta miała szczególny charakter. Spotkaliśmy się bowiem wszyscy w Domu Strażaka w Jordanowie na przepięknej akademii, którą przygotowały wszystkie przedszkolne grupy. Po występie i gromkich brawach, dzieci wręczyły  wzruszonym gościom przygotowane przez siebie kalendarze. 

Uroczystość uświetniła swym występem Orkiestra Strażacka, której serdecznie dziękujemy za piękny występ. 

Dziękujemy także wszystkim Rodzicom, którzy tak chętnie zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. 

 

01dzien babci i dziadka smerfy 01

01dzien babci i dziadka smerfy 02

01dzien babci i dziadka smerfy 03

 

 


SMERFNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

podium smerfy4

W zdrowym ciele zdrowy duch

Cały tydzień upłynął nam pod hasłem: Sport to zdrowie. Każdy Smerf już wie jak ważna dla naszego zdrowia jest codzienna gimnastyka oraz uprawianie sportu. Natomiast czwartkowe  igrzyska to był prawdziwy popis sportowych talentów. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach:  bieg przez płotki, skok w dal, skok wzwyż. W konkurecji podnoszenia ciężarów z całą pewnością Smerf Osiłek nie miałby z nimi żadnych szans. Po podliczeniu punktów jury w dwuosobowym składzie: Pani Asia i Pani Kasia jednogłośnie orzekły, że wszystkie dzieci spisały się na medal. GRATULUJEMY WSZYSTKIM SMERFOM.

01SMERFY IGRZYSKA1

01SMERFY IGRZYSKA2

01SMERFY IGRZYSKA3

01SMERFY IGRZYSKA4

 

 

 


BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY jest już tradycją naszego Przedszkola. Dziś (11.01.2019) przyszli do nas: policjanci, tygryski, księżniczki, wróżki, biedronki, króle, rycerze, strażacy, spiderman oraz wiele wiele innych bajkowych postaci. Zabawy prowadzili animatorzy, którzy poderwali do tańca wszystkie przedszkolaki. Na dzieci czekał również słodki poczęstunek.

01smerfybal1

01smerfybal2

01smerfybal3

01smerfybal4

 

 

 


CIĄGNĄ, CIĄGNĄ SANIE GÓRALSKIE KONIKI

HEJ, JADĄ W SANIACH SMERFY

To dopiero była frajda. Dzieci miały okazję przejechać się saniami w konnym zaprzęgu.  Pogoda do tego wymarzona, wkoło dużo śniegu, lekki mróz. A potem zabawy i harce na śniegu. Dzieci rzucały się śnieżkami i robiły aniołki. Było mnóstwo śmiechu i radości. Dziękujemy organizatorom kuligu oraz rodzicom, którzy pomogli nam zapewnić dzieciom bezpieczny przejazd.

01smerfykulig1

01smerfykulig1.jpg2

01smerfykulig3

 

 


ZIMA, ZIMA, ZIMA,

PADA, PADA ŚNIEG...

blog ra 802340 1568719 tr nadap134900413710230

...a SMERFY zimy się nie boją. Na zewnątrz wymarzona pogoda do zimowych szaleństw na śniegu. Wprawdzie nie udało nam się ulepić bałwana, ale za to bitwa na śnieżki zaliczona.  

01zabawy na śniegu smerfy1

01zabawy na śniegu smerfy2

01zabawy na śniegu smerfy3

01zabawy na śniegu smerfy4

 

 


 

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o tradycjach wigilijnych. Wspólnie kolędowaliśmy, składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Odwiedziliśmy każdą przedszkolną grupę oraz pracowników naszego przedszkola wręczając im świąteczne upominki i składając życzenia.

01wigiliasmerfy2

01wigiliasmerfy1

 

Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia

oraz pomyślności i sukcesów w Nowym 2019 Roku

życzą SMERFY

 


SPOTKANIE Z PANIĄ IRENĄ - JORDANOWSKĄ GAWĘDZIARKĄ

01smerfy2018stopa

 

 

 


ŚWIĘTA TUŻ TUŻ

Smerfy spedziły dziś dzień na pieczeniu smerfastycznych pierniczków.  Każdy maluszek miał swój wkład w przygotowanie ciasteczek: dzieci dodawały składniki, wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka, ozdabiały je no i oczywiście zajadały ze smakiem.

Serdecznie dziękujemy naszym kochanym Paniom kucharkom za upieczenie pierniczków.

1 pieczenie pierników smerfy1

1 pieczenie pierników smerfy2

1 pieczenie pierników smerfy3

 


HURRA!!! ŚW. MIKOŁAJ W NASZYM PRZEDSZKOLU!!!

Z samego rana, zaraz po śniadaniu usłyszeliśmy dżwięk dzwonków. Zaciekawieni wyjrzeliśmy przez okno, a tam naszym oczom ukazał się Św. Mikołaj w asyście aniołków, który przyjechał do nas z prezentami. Dziękujemy Św. Mikołajowi oraz wszystkim jego pomocnikom za piękne prezenty oraz smerfastycznie spędzony czas.

1smerfymikołaj1

1smerfymikołaj2

1smerfymikołaj3.

 

 


 LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA JUŻ "NAPISANE"!!!

Każdy smerf narysował to co chciałby dostać w prezencie. Teraz tylko pozostaje nam czekać, aż listy dotrą do Św. Mikołaja, a on dotrze do naszego przedszkola.

1listodomikołaja1

1listodomikołaja2

1listodomikołaja3

 


ZABAWA ANDRZEJKOWA - 30.11.2018

Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji , magii oraz wróżb. Dzieci przyszły do przedszkola przebrane za księżniczki, czarownice, strażaków, żołnierzy, wróżki, motylki, królów itp.  Wróżyliśmy z wosku. Próbowaliśmy również przewidzieć jaki zawód będzie miał w przyszłości każdy ze smerfów. Przebijając balony, które skrywały wróżby dowiedzieliśmy się co przyniesie smerfom los w najbliższej przyszłości.

1andrzejkismerfy1

1andrzejkismerfy2

1andrzejkismerfy3

1andrzejkismerfy4

1andrzejkismerfy5

1andrzejkismerfy6

1andrzejkismerfy7

 

 


 

WIZYTA FRYZJERA

Dzisiaj odwiedziła nas fryzjerka - Pani Agnieszka Pająk wraz z dwiema uczennicami - Kasią i Karoliną, które czesały wszystkie chętne dzieci. Dziewczynkom w mgnieniu oka zaplatały fantazyjne warkocze dodatkowo ozdabiając je błyszczącymi naklejkami. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość modelowania fryzur na manekinach.

Serdecznie dziękujemy!

01smerfy2018fryzjer


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Od dzisiaj wszystkie smerfy są już pełnoprawnymi przedszkolakami. Po występie artystycznym, dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor złożyła dzieciom gratulacje i każdego z nich pasowała na przedszkolaka korzystając z pomocy Klakiera, który przybijał dzieciom piątki. Każdy Smerf otrzymał upominek, jednak największe emocje wzbudził tort, na którym oczywiście nie zabrakło smerfnych elementów. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej ważnej dla wszystkich Smerfów uroczystości: Rodzicom z Komitetu Rodzicielskiego, Pani Dyrektor a przede wszystkim dzieciom, którym należą się ogromne brawa za odwagę i piękny występ.

01smerfy2018pasowanie1

01smerfy2018pasowanie2


 

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Odwiedziły nas dzisiaj dwa roztańczone misie, które porwały dzieci do wspaniałej zabawy. Dziękujemy Paniom Justynkom za urozmaicenie tego dnia.

1smerdy pluszowy miś 1


 

 

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM - PANEM LESZKIEM NOGAJEM

01smerfy spotkanie z leśniczym

 


SPOTKANIE Z WETERYNARZEM - PANEM T. NOGAJEM

SMERFY ŁAPKI ZWIERZZĄT

01smerfy2018weterynarz3

01smerfy2018weterynarz1

01smerfy2018weterynarz2


WIDOWISKO MUZYCZNE "PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO"

01smerfy2018widowissko 

 


flaga

UROCZYSTA AKADEMIA

Z OKAZJI 100 ROCZNICY

ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Wszystkie grupy uczciły to święto wspólnym występem artystycznym, a punktualnie o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy hymn Polski stojąc na baczność z dumnie podniesionymi głowami.

smerfy2018 akademia 11.11


 BAJKA "O NIEGRZECZNYM FILIPKU" 

smerfy 2018 bajdurka1


 

 

ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

smerfy2018placzabaw1

smerfy2018placzabaw2

smerfy2018placzabaw3


W tym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Poznawaliśmy niektóre znaki drogowe, rozmawialiśmy o tym, jaki mają kolor, kształt i symbol. Dowiedzieliśmy się, że przechodzimy przez jezdnię na przejściu dla pieszych – zebrze, że przez przejściem trzeba się rozejrzeć, na czerwonym świetle trzeba stać, a na zielonym można przejść przez ulicę. Rozmawialiśmy o tym kim jest i co robi policjant. 

Każdy smerf już wie jak dbać o bezpieczeństwo.

smerfy 2018 1 DZIEŃ ZIEMNIAKA - POWITANIE JESIENI

smerfy 2018 dzień ziemniaka 1

smerfy 2018 dzień ziemniaka 2

smerfy 2018 dzień ziemniaka 3

smerfy 2018 dzień ziemniaka 4

smerfy 2018 dzień ziemniaka 5


 SPOTKANIE Z POLICJANTEM

1smerfy 2018 spotkanie z policjantem


DZISIAJ ODWIEDZIŁA NAS NASZA JORDANOWSKA GAWĘDZIARKA - PANI IRENA STOPA

1SMERFY2018 IRENA STOPA