1. Dzieci mogą przebywać w ogrodzie przedszkolnym wyłącznie pod opieką nauczycielki lub innej osoby dorosłej.
  2. Podczas zabawy dzieci przestrzegają ustalonych wcześniej zasad bezpieczeństwa.
  3. Na teren placu zabaw zabrania się wprowadzać psy, śmiecić.
  4. Na placu zabaw nie mogą przybywać rodzice ani prawni opiekunowie po odebraniu dziecka z przedszkola.
  5. Z urządzeń placu zabaw mogą korzystać wyłącznie dzieci uczęszczające do tego przedszkola.
  6. Dzieciom nie wolno:
    1. spychać się ze zjeżdżalni i innych sprzętów stanowiących wyposażenie ogrodu;
    2. podchodzić zbyt blisko huśtawki, która jest w ruchu;
    3. huśtać się zbyt wysoko;
    4. obsypywać się piachem;
    5. niszczyć sprzętu ogrodowego;
    6. wychodzić samowolnie z ogrodu przedszkolnego;
    7. załatwiać czynności fizjologicznych na terenie ogrodu przedszkolnego;
    8. zrywać ani jeść owoców znajdujących się w ogrodzie;
    9. odchodzić z ogrodu przedszkolnego bez pożegnania z nauczycielką.
    10. zjeżdżać ze zjeżdżalni w niewłaściwej pozycji
    11. biegać z patykami
    12. wspinać się zbyt wysoko np. na dach domku
  7. Zabawki z domku, kosz z zabawkami w ogrodzie przedszkolnym może wyjmować wyłącznie nauczycielka opiekująca się daną grupą dzieci.
  8. Nauczycielka rozdziela zabawki pomiędzy dzieci.
  9. Nauczycielka pomaga korzystać dzieciom z zabawek i urządzeń stanowiących wyposażenie placu zabaw.
  10. Dzieci mają prawo korzystać z każdego sprzętu i przyboru tylko pod nadzorem nauczyciela
  11. Nauczycielka dba o to, aby dzieci po zabawie uprzątnęły zabawki, po czym odkłada je na wyznaczone miejsce.
  12. Nauczycielka dba o to, aby dzieci zarówno wchodząc na plac zabaw, jak i schodząc z niego poruszały się w zwartej kolumnie lub parami. Wracając sprawdza stan liczebny grupy.
  13. Jednocześnie na wydzielonej części ogrodu przedszkolnego mogą znajdować się trzy grupy.
  14. Wszyscy pracownicy przedszkola mają obowiązek dbać o kwiaty i rośliny znajdujące się na terenie placu zabaw oraz zgłaszać dyrektorowi wszelkie uszkodzenia sprzętu.
  15. Plac zabaw należy codziennie rano sprawdzać, porządkować — odpowiedzialny jest pracownik d/p lekkich i ciężkich.