witamypowakacjach 650x258

Przed nami rok pełen zabaw i przygód. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane.
 Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.
  Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków

 

IMG 20170920 105228

 1370355673 sunZAKOŃCZENIE    ROKU   PRZEDSZKOLNEGO 2017/2018

Zakończenie roku 2017 20182

 PODZIĘKOWANIA  dla wszystkich dzieci i Rodziców za cały rok  wspaniałej współpracy,za uśmiech,serce,dobre słowo-DZIĘKUJEMY ! K.Kultys  A.Wierzba

 

 

 20.06.2018r.

Dziękujemy  Pani Renacie M.-DZIEWCZYNIE FITNESSU 2018r. i,,małym fitnessowcom" za ,,zdrowe ćwiczenia"

(skończyliśmy cykl zajęć w tym roku szkolnym)

zajęcia fitness 20.06

zajęcia fitness 20.064

 

zajęcia fitness 20.062

Herb miasta

19.06.2018r.dzieci z grupy ,,Krasnoludki „ i ,,Muchomorki” pojechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Krakowa. Z samego rana przybyły do przedszkola z wielką energią i uśmiechami na twarzach, oczekując na wspaniałą przygodę –tym bardziej, że dla niektórych był to pierwszy wyjazd bez rodziców.

Najważniejszym punktem programu był udział dzieci w warsztatach zorganizowanych na terenie Krakowskiej Manufaktury Czekolady. Mamy nadzieję, że przedszkolaki podzieliły się pysznościami z rodzicami i delektowały się smakiem prawdziwej czekolady w domu.

Po wszystkich słodkościach dzieci wybrały się na spacer z przewodnikiem ulicami Krakowa: miały okazję zobaczyć najsłynniejsze zabytki tego pięknego miasta , usłyszeć "na żywo" hejnał z wieży kościoła Mariackiego,wejść do Bazyliki św. Franciszka z Asyżu i podziwiać kwiatowe ściany i witrażejak również zobaczyć popularne Okno Papieskieitd.

Idąc brzegiem Wisły podziwialiśmy Smoka, który zieje ogniem na turystów.

Wycieczka była bardzo udana, dla niektórych przedszkolaków tak wyczerpująca, że musieli się zdrzemnąć w autobusie.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc.

 Wycieczka Kraków

Wycieczka Kraków1

Wycieczka Kraków2

Wycieczka Kraków3

Wycieczka Kraków4

Wycieczka Kraków5

Wycieczka Kraków6

Wycieczka Kraków7

 

 

W DRODZE  NA  MUNDIAL 2018r.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania mundial 2018 gifydroga na mundial 20183

droga na mundial 20181

droga na mundial 20184

droga na mundial 20185

   7 czerwca 2018r.                                                MŁODZI CHEMICY

n1 800x600
n2 800x600

 

 14 maja 2018r.                                                          Teatrzyk" BAJDURKA"

3t 800x600

baj 2

 

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek pragniemy złożyć

wszystkim PANIOM

serdeczne

podziękowania za ogromny wkład pracy w życie naszej społeczności lokalnej.

Niech praca Bibliotekarz będzie zawsze doceniona poprzez uśmiech i życzliwość czytelników.

Składamy również wyrazy uznania ,ogromnej satysfakcji z wykonywanej pracy,ciągłej pasji,uśmiechu na twarzy i samych pogodnych dni.

Dzieci Rodzice Dyrektor Nauczyciele Pracownicy

MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA W JORDANOWIE

 

Dzień bibliotekarza

Dzień bibliotekarza1

Dzień bibliotekarza2

 

 

 

flaga polska gif 1 1

Majowe Święta- 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja są dla dzieci wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

W naszym przedszkolu co roku przybliżane są dzieciom treści patriotyczne związane z obchodami „Święta Majowego”. Dzieci ze wszystkich grup znają- „Katechizm polskiego dziecka” – W. Bełzy, „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego, śpiewają na baczność Hymn Państwowy .

Na słonecznym tarasie odbył się APEL-rozpoczynający majowe święta .Podczas którego z wielką powagą dzieci pięknie zaśpiewały  Hymn Narodowy z dumą trzymając w rękach biało- czerwone flagi. 

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych przedszkolaki z wszystkich  grup uczyły  się patriotyzmu, wyrabiając pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe. Przedszkolaki udowodniły że posiadają ogromną wiedzę o Polsce.

święto narodowe3

święto narodowe

       święto narodowe5

 

 

 

 

 

     19.04.2018r.              Cyrk "Szok"
MU 800x600
MU2 800x600

 

04.04.2018r.-FITNESS I GROTA SOLNA

mis fitness

fitnes i grota 4.04

fitnes i grota 4.042

fitnes i grota 4.044

fitnes i grota 4.045

fitnes i grota 4.041

fitnes i grota 4.046

fitnes i grota 4.047

 


 

paskeegg ill2

Dwa kurczaczki się spotkały i pisankę dać nam chciały.Z jaka woda wyleciała ,śmigus -dyngus obwieszczała.

WESOŁEGO ALLELUJA!

życzy cała grupa ,,Muchomorków"i wychowawczynie

wielkanoc 20182

wielkanoc 20187

wielkanoc 20188

 


wiosna 2016 01

 powitanie wiosny11

 powitanie wiosny7

powitanie wiosny12

 


zwiebel

Wszystko rośnie-zakończenie tygodniowego  tematu.Wspólne przygotowanie ZIELONEGO ŚNIADANIA z wykorzystaniem zdrowej żywności-zdrowo jemy -zdrowo rośniemy.Rozwijamy doznania smakowe i samodzielność.

zielone śniadanie 16.03

zielone śniadanie 16.031

zielone śniadanie 16.032

zielone śniadanie 16.033

Sadzimy cebulkę-ćwiczenia gimnastyczne

zielone śniadanie 16.034

Cebulki rosną-jestem wysoki

zielone śniadanie 16.036

cebulka

Odmiany cebuli: czym się różnią- cebula czosnkowa, cukrowa, czerwona i kwiatowa?

W trakcie zajęć badawczych dzieci poznały różne rodzaje cebuli jadalnej i kwiatów.Dzisiaj zmysły naszych przedszkolaków w pełni się rozwijały. Wąchając, obserwując, dotykając, słuchając dzieci zdobyły  wiedzę o cebulkach. Dowiedziały się też, co oznacza być ubranym na cebulkę.Założyliśmy własną hodowlę cebuli. Doniczki umieściliśmy w kąciku przyrodniczym. Codziennie będziemy pielęgnować  nasze roślinki, podlewać i obserwować zmiany jakie w nich zachodzą.Był to dzień bogaty w działania i doświadczenia.

 

sadzimy nasionka3

sadzimy nasionka4

sadzimy nasionka1

sadzimy nasionka5

sadzimy nasionka6

sadzimy nasionka9

sadzimy nasionka10

sadzimy nasionka7

 sadzimy nasionka8


                                                                                 Znalezione obrazy dla zapytania gif dzień kobiet 

 8 MARCA    to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety,
zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali
życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów... 

Duże podziękowania dla Szymona P. i jego rodziców za słodycze i dla Kubusia W. i jego Rodziców za piękne serduszka.

DZIĘKUJEMY  !!!

IMG 20180308 094746 800x600  

swieto kobiet

 


 

ufoludek

 Ufoludki, ufoludki,
to zielone krasnoludki.
Ich telepatyczne różdżki
 są ni z gruszki, ni z pietruszki.

Mają sympatyczne brzuszki
i podobne są do gruszki.
Chodzą po zielonych dróżkach,
na swych bardzo krótkich nóżkach.

 Wyprawa w kosmos

W tym tygodniu w naszej grupie panowała ,,nieziemska atmosfera".W ramach zajęć o tematyce „kosmicznej” przedszkolaki poznały wiele nowych zagadnień; dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest przestrzeń kosmiczna, kto to jest kosmonauta, jak wygląda rakieta kosmiczna, ile jest planet, jak wyglądają gwiazdy itp. Zastanawiały się też, czy ufoludki naprawdę istnieją i czy mogą do nas przylecieć swoimi statkami kosmicznymi. Przez cały tydzień uczestniczyły w „nieziemskich ” zajęciach wykonując m.in. rakiety kosmiczne  aby w piątek. 02.03.18 podsumować „kosmiczną” przygodę na specjalnej„zabawie ufoludków".Pierwsze zadanie polegało na poddaniu się kosmicznej charakteryzacji. Niektórzy już w domu przygotowali specjalnie na ten dzień odpowiedni zielony strój.Dyskusja  ufoludkowa nad  wyglądem,potrawami zjadanymi przez ufoludków i czynnościami jakie wykonują zakończyła się  ufoludkową zabawą balonami. Wymyślaliśmy i rozmawialiśmy w języku kosmitów, było przy tym bardzo dużo uśmiechu i radości. Podczas zabaw wykonywaliśmy liczne ćwiczenia usprawniające koordynację ruchową ,a także kształtującą prawidłową postawę.Posiłki zjadane w przedszkolu były też ufoludkowe-bo zielone.Ze smutkiem zakończyła się nasza ,,nieziemska wyprawa" ale wspomnienia pozostaną.

 
 

 

 

 

 

 

 

zabawa ufoludków12

zabawa ufoludków13

ufoludek 2


balony2

XVIII PRZEDSZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

muchomorki karnawał

muchomorki karnawał01

muchomorki karnawał2

muchomorki karnawał3

muchomorki karnawał4

muchomorki karnawał05

muchomorki karnawał6

muchomorki karnawał8

muchomorki karnawał9

muchomorki karnawał10

muchomorki karnawał11

muchomorki karnawał12

muchomorki karnawał13

muchomorki karnawał15

muchomorki karnawał16

muchomorki karnawał17

muchomorki karnawał18

karnaw

 

 

 

 


 

 BIG 73854

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów , kierowanych pod ich adresem.

W ten sposób dzieci mogą wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek.

DZIĘKUJEMY KOCHANE MAMUSIE ZA POMOC!!
  Na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami-ciepłymi serduszkami.
Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

dzien babci 22.015

dzien babci 22.01

dzien babci 22.011

dzien babci 22.012

dzien babci 22.013

dzien babci 22.014

dzien babci 22.016

dzien babci 22.017

dzien babci 22.018

dzien babci 22.019

dzien babci 22.0110

dzien babci 22.0111

serce ruchomy obrazek 0677

 

 


nuty2 800x600

   Kolędowanie z przedstawicielami orkiestry OSP Bystra Podhalańska
                  19 stycznia 2018r. 

02 800x600

Nowy folder 216

 


 jolagg bn5puiwppl46l

Wigilia w przedszkolu

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach uroczyście, ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również. 

W dniu 21 grudnia nasze dzieci z grupy ,,Muchomorki”  przedstawiły piękny występ teatralny pt.,, Magia świąt”.Dzieci ubrane w piękne stroje, śpiewając i tańcząc wprowadziły nas w nastrój zimowy i świąteczny.Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

Dzieci smakowały barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Boże narodzenie u muchomorków3

Boże narodzenie u muchomorków4

Boże narodzenie u muchomorków1

Boże narodzenie u muchomorków

 blog ra 802340 1568719 tr nadap134900413710230

Przedstawienie pt.,,MAGIA ŚWIĄT" w wykonaniu wszystkich dzieci z grupy ,,Muchomorków"dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola

DZIĘKUJEMY KOCHANI ZA PIĘKNY WYSTĘP

 

zdj

wystep

naob1

Wielkie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

(robimy ozdoby na choinkę)

 

kolędowanie3

kolędowanie4

kolędowanie5

tumblr ldy4p1qkNA1qzcrd8o1 r1 500

 


 HTTP3ByZWNpb3VzLWRlc2lnbnMueW9sYXNpdGUuY29tL3Jlc291cmNlcy8xODY0Mzg3YndncXVta2hmN1sxXS5naWYlog

                    ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU ZIMOWEGO

Zgodnie z regulaminem konkursu komisja oceniająca  prace ogłasza rozstrzygnięcie konkursu.      

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje oryginalne i przepiękne prace dlatego decyzją komisji:

Uczestnicy konkursu otrzymują :

-pamiątkowy dyplom(dla grupy)

-nagrodę rzeczową dla uczestnika konkursu,słodycze

Nagrody zostały zakupione z pieniędzy

Komitetu Rodzicielskiego

DZIĘKUJEMY ZA PRZEPIĘKNE OZDOBY

mikolajki muchomorki17

 

 

mikolajel

Wspaniała wizyta-wspaniały gość

mikolajki muchomorki16

mikolajki muchomorki15

mikolajki muchomorki

mikolajki muchomorki1

mikolajki muchomorki10

mikolajki muchomorki2

mikolajki muchomorki12

mikolajki muchomorki11

mikolajki muchomorki3

mikolajki muchomorki5

mikolajki muchomorki6

mikolajki muchomorki7

mikolajki muchomorki14

mikolajki muchomorki8

mikolajki muchomorki9

 

 

 

ksiazka

 Czytanie,, świątecznych bajek" przez absolwentki naszego  przedszkola a obecne gimnazjalistki

 Dziewczyny jesteście super . DZIĘKUJEMY!

 

Nowy folder 32

 


 usmiech

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM I DZIECIOM
ZA WŁĄCZENIE SIĘ W AKCJĘ "MIKOŁAJKI DLA MUKOLUDKÓW"
 

 20171201 111124


andrzejki13

 Magiczna kraina wróżb była  miejscem wesołej zabawy przy  wesołej muzyce

u Muchomorków

Andrzejki Muchomorki

Andrzejki Muchomorki1

Andrzejki Muchomorki2

Andrzejki Muchomorki3

Andrzejki Muchomorki4

Andrzejki Muchomorki6

Andrzejki Muchomorki5

 f w 54279 45a13


 

Zajęcia ekologiczne-projekt opracowany przez uczniów z naszego gimnazjum

muchomorki 800x600

misio24 listopada PLUSZOWE MISIE opanowały nasze przedszkole

Duże, małe, białe, brązowe, puchate i milutkie.Każdy przedszkolak przyszedł tego dnia ze swoim małym przyjacielem. Każdy inny, każdy wyjątkowy. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś.” Miś jest najmilszą zabawką, najlepszym przyjacielem dzieci i niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta,uroczysty dzień rozpoczął się od Gimnastyki z Misiem.Pojawiły się również zadania na spostrzegawczość:misiowe puzzle.Podsumowaniem tego wspaniałego dnia było wykonanie swojego papierowego misia.Dzień Pluszowego Misia zapisał się w przedszkolu pod znakiem uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

pluszowy

Dzień pluszowego misia1

Dzień pluszowego misia2

Dzień pluszowego misia3

misiu pluszowy ruchomy


 

dzien niepodleglosci

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszym przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.

Dlatego też 9 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia.

Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo (wielkie podziękowania składamy Rodzicom)

Słowem i piosenką  dzieci oddały szacunek symbolom narodowym.Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Uroczystość była kolejną   lekcją historii w życiu przedszkolaków, którą na pewno zapamiętają.

DZIĘKUJEMY KOCHANE  DZIECIACZKI  ZA PIĘKNY WYSTĘP!

niepodleg

11 2

 Akademia 11 listodad11

11 listopada 2012r. Lublin1 663x189

 

25.10.2017r.BI8wyfBYlyq5dziV1cI1LN414Wy0TD 

 Układajcie  swe zapasy,

bo nadchodzi zima.

Kto zawczasu o tym myśli ,łatwo ją przetrzyma.

Jesień to czas, kiedy robimy przetwory z dojrzewających w sadach i ogrodach owoców i warzyw. Podczas realizacji tematu "Przygotowania do zimy", dzieci uczyły się, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, zwłaszcza tych z domowych zapasów-dziękujemy rodzicom za przetwory przyniesione do przedszkola)

Dzieci  dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat sposobów robienia różnych przetworów, ich przechowywania oraz zastosowania .Ciekawym doświadczeniem dla przedszkolaków było robienie musu jabłkowego.Wszyscy aktywnie uczestniczyli w obieraniu,krojeniu i oczywiście kosztowaniu pysznego musu.

Dla naszych wspaniałych rodziców też przygotowaliśmy ,mały zapas na zimę".

Oto nasze kochane pracusie:

robimy mus jablkowy

robimy mus jablkowy1

robimy mus jablkowy2

robimy mus jablkowy3

robimy mus jablkowy4

robimy mus jablkowy5

robimy mus jablkowy6

robimy mus jablkowy7

robimy mus jablkowy8

jez

 


Kasztanow zbior Pharmeko Stolk 

Prezentujemy swoje odkrycia za pomocą prac plastycznych i ekspresji muzyczno-ruchowej

 

Jesienne skarby1

Jesienne skarby2

IMG 20171012 100613

 


82abda85cfef29dff3cd9bfd7ba71154a960a89b.jpeg

Ufoludy2

 DEGUSTACJA 

Ufoludy

Ufoludy1

dzien przedszkolaka

20.09.2017r.

IMG 20170920 105240

 25.09.2017r.-Witamy nową porę roku-JESIEŃ

 powitanie jesieni 25.092

powitanie jesieni 25.091

IMG 20170925 105429

IMG 20170925 104658