WRZESIEŃ  2015r.

 

pizap.com14474438328641
 

 20.06.2016

 

 

PARK EDUKACJI GLOBALNEJ

 

WIOSKI ŚWIATA

ameryka północna wycieczka

ameryka północna wycieczka 2

ameryka północna wycieczka 3


01.06.2016

 

 

DZIEŃ RODZINY

 

czerwiec2016rodzinka


 

30.05.2016

 

Spotkanie z aktorem występującym w Teatrze Lalek Rabcio.

maj animator


 

20.05.2016

 

Udaliśmy się dziś z wizytą do kwiaciarni "Azalia" p. A. Śliwy oraz do piekarni państwa Maciągów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy kwiaciarki i piekarza.

kwiaciarnia maj 2016

piekarnia maj 2016


 

11.05.2016

 

Odwiedziliśmy dziś Bibliotekę Miejską w Jordanowie. 

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

 

W ramach podziękowań przygotowaliśmy książkę pt. "Trzy małe świnki", do której

ilustracje zrobiły Mądre Skrzaty

biblioteka maj


 

25-29.04.2016

Katechizm polskiego dziecka - W. Bełza

— Kto ty jesteś?
— Polak mały.
— Jaki znak twój?
— Orzeł biały.
— Gdzie ty mieszkasz?
— Między swemi.
— W jakim kraju?
— W polskiej ziemi.
— Czem ta ziemia?
— Mą Ojczyzną.
— Czem zdobyta?
— Krwią i blizną.
— Czy ją kochasz?
— Kocham szczerze.

— A w co wierzysz?
— W Polskę wierzę.
— Coś ty dla niej?
— Wdzięczne dziécię.
— Coś jej winien?
— Oddać życie.

Cały ten tydzień upłynął nam pod hasłem "Jesteśmy Polakami". Poznaliśmy najważniejsze symbole naszej ojczyzny, słuchaliśmy legend związanych z naszym krajem. Przygotowaliśmy również grę planszową "Podróże po Polsce". W piątek, w ramach podsumowania zdobytych wiadomości dzieci wzięły udział w turnieju wiedzy o naszym kraju "Kocham Cię Polsko".

tematpolska

tematpolska2

 

Legenda "O smoku wawelskim" okazała się doskonałym pretekstem do zabaw matematycznych.

tematpolska3


 

 13.04.2016

WYCIECZKA DO TEATRU LALEK RABCIO NA SPEKTAKL PT. "PINOKIO"

pinokioooo

AUTOBUS1R

AUTOBUS2R

AUTOBUS3R


 

12.04.2016

 

JEŻELI KTOŚ UWAŻA, ŻE MATYMATYKA JEST NUDNA ALBO

TRUDNA POWINIEN ZAPYTAĆ O ZDANIE MĄDRE SKRZATY.

Dziś dzieci z ogromnym zaangażowaniem próbowały swoich sił
w matematycznej grze, podczas której musiały się wykazać znajomością figur geometrycznych oraz umiejętnością dodawania. Każda z 4 drużyn (Kwadraty, Prostokąty, Trójkąty, Koła) mogła poruszać się tylko po swoich figurach. Dzieci przesuwały pionki o tyle pól ile wynosiła suma oczek na 2 rzuconych kostkach.

gramatw

matematyka


 

 07.04.2016 

 

Już kwiaty zakwitają

 

W lasach, ogrodach i na łąkach

 

- mówią o tym, ze nadszedł

 

czas wiosny i słonka.

 

„Wiosenne kwiaty” Anna Łada-Grodzicka.

Te piękne kwiaty z bibuły są dziełem MĄDRYCH SKRZATÓW. Dzieci wykonały je na kółku plastycznym.

kwiaty plastyka


 

06.04.2016 

Udaliśmy się dziś z wizytą do Miejskiego Ośrodka Kultury

w Jordanowie, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat naszego miasta. Uczestniczyliśmy również

w wirtualnej wycieczce po naszej miejscowości oraz przygotowaliśmy plan Jordanowa, który uwzględniał najważniejsze obiekty. Oczywiście nie zabrakło w nim naszego przedszkola. 

mok


 

31.03.2016

Mądre Skrzaty założyły dziś hodowlę szczypiorku, koperku oraz piertruszki.

szczypiorek


e2zf3cni 

23.03.2016 

Wielkanocny zajączek postawił dziś przed nami niełatwe zadanie. Ukrył w ogrodzie przedszkolnym kolorowe pisanki, ale ponieważ nasze przedszkolaki są bardzo spostrzegawcze, udało im się odnaleźć wszystkie.  W nagrodę na dzieci czekała słodka niespodzianka - czekoladowe jajka.

Odwiedziliśmy dziś każdą grupę oraz wszystkich pracowników przedszkola, aby złożyć im świąteczne życzenia i wręczyć upominki. 

ogród1

ogród2


 

18.03.2016

Już w najbliższych dniach zawita do nas wiosna, lecz my już dziś postanowiliśmy wyjść jej naprzeciw. Wybraliśmy się na spacer ulicami naszego miasta rozdając napotkanym przechodniom kwiaty, uśmiechy
i życzenia miłego dnia. Odwiedziliśmy także Urząd Miasta Jordanowa, Bank Spółdzielczy i okoliczne sklepy.  Wszędzie gdzie tylko się pojawiliśmy wywoływaliśmy uśmiech na twarzach i o to nam chodziło.

skrzatyyy


 

11.03.2016

MĄDRE SKRZATY ODKRYWAJĄ WSZECHŚWIAT!!!

Jak wygląda kula ziemska? Ile mamy planet w naszym układzie słonecznym? Dlaczego mamy dzień i noc? - odpowiedzi na te i inne pytania szukały Mądre Skrzaty w tym tygodniu.  Przygotowane makiety planet wywołały u przedszkolaków duże zainteresowanie. Uczestnicząc w różnych zabawach badawczych m. in. z globusem i latarką łatwiej im było zrozumieć różne zjawiska zachodzące na naszej planecie (dlaczego mamy dzień i noc?, dlaczego pomimo, że księżyc jest jasny to w nocy jest ciemno?). 

kosmosss

kosmos


04.03.2016

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat tego jak życie na Ziemi wyglądało w dawnych czasach. Poznaliśmy też pracę archeologa, a w piątek mieliśmy okazję sami wcielić  się w archeologów poszukując figur geometrycznych.

archeolog


 

XVI BAL RODZINNY

bal1

bal2


 

04.02.2016

Ostatnie dni karnawału spędziliśmy na przygotowaniach do balu przebierańców. Dzieci ozdabiały maski oraz balony według własnego pomysłu. Nie zapomnieliśmy również o tym, że dziś jest Tłusty Czwartek. Mama Zuzi przyniosła nam pyszny poczęstunek z tej okazji - chrust. Mniam mniam - był tak pyszny, że miska w mgnieniu oka została opróżniona.

ostatki


 

15.01.2016

ZABAWY NA ŚNIEGU

pizap.com14528800408751

linie snieg


 

13.01.2016

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzisiaj w naszym przedszkolu pojawili się szczególni goście - babcie i dziadkowie. Mądre Skrzaty przygotowały przedstawienie pt. "Rzepka". Wnuki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a następnie wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane i ozdobione serduszka piernikowe.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM ZA PRZYBYCIE I ŻYCZYMY 100 LAT!

dzień babci i dziadkapierniczki


 

10.12.2015

 

DZISIAJ ODWIEDZIŁA NAS PANI MAŁGORZATA KWAŚNY

Z MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W JORDANOWIE. RAZEM Z NIĄ ROBILIŚMY ŚNIEŻNE "KULE" WYKORZYSTUJĄC SŁOIKI, FIGURKI, BROKAT ORAZ WODĘ. KAŻDY SKRZAT ZABRAŁ DO DOMU NA PAMIĄTKĘ WŁASNĄ KULĘ.

A OTO EFEKTY NASZEJ PRACY:

zajęcia kreatywne


 

08.12.2015

 

WIZYTA W PARKU ŚW. MIKOŁAJA W ZATORZE

W PROGRAMIE WYCIECZKI BYŁO M.IN:

- SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM,

- SEANS W KINIE 3D,

- WARSZTATY PLASTYCZNE,

- DIABELSKI MŁYN,

- PARADA POSTACI BAJKOWYCH,

- WĘDRÓWKA BAJKOWĄ ŚCIEŻKĄ,

- PRZEJAŻDŻKA MINI POCIĄGIEM.

pizap1pizap2


 

27.11.2015

 

CYRK

pizap.com14488345857651


 

23.11.2015

 

Spotkanie z Ewą Stadtmüller

      W poniedziałkowe przedpołudnie gościliśmy w Urzędzie Miasta Jordanowa na spotkaniu z Ewą Stadtmüller, autorką książek dla dzieci.

           Pani Ewa zdradziła nam swój przepis na dobrą książkę i zaprosiła dzieci do wspólnych zabaw. W swoim bajkowym kuferku miała pacynki, kukiełki i marionetki przedstawiające znane dzieciom postacie bajkowe. Dzieci miały okazję wcielić się w role aktorów, tworzyły rymy, rozwiązywały i wymyślały zagadki.

        Autorka ogłosiła również konkurs na napisanie rymującej się zagadki - prace należy

składać w najbliższych dniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jordanowie.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie.

ewa stadtmuller

czyta1


 

 18.11.2015

 

TO BYŁ NIESAMOWITY KONCERT!

     Dzisiejszy dzień upłynął nam niezwykle miło i ciekawie.Odwiedził nas Kapelmistrz OSP Toporzysko - pan Janusz Gałka. Każdy skrzat miał okazję zagrać na wybranych przez siebie instrumentach, a było ich sporo m.in. werbel, puzon, saksofon, trąbka, gitara elektryczna.

grupowe

gra

 gra2


 

12.11.2015

     

    W czwartek nasze Przedszkole odwiedził pan Tomasz Nogaj - weterynarz. Podzielił się on z przedszkolakami swoją wiedzą na temat opieki nad zwierzętami, Dzieci poznały zastosowanie stetoskopu oraz narzędzi znajdujących się w podręcznej torbie weterynarza.

          Serdecznie dziękujemy za wizytę.


 

28.10.2015

 

Z WIZYTĄ U FOTOGRAFA

W środę udaliśmy się z wizytą do zakładu fotograficznego pana Władysława Sałapatka, który w tym roku obchodził jubileusz 50-lecia swojej pracy w zawodzie fotografa. Mądre Skrzaty miały okazję dowiedzić się wielu ciekawych rzeczy na temat jego pracy. Pan fotograf cierpliwie odpowiadał na każde pytanie (Ile ma pan aparatów? Co to znaczy być fotogenicznym? Jakie zdjęcia lubi pan robić najbardziej? Jak się wywołuje zdjęcia? itp.) jednak największe zainteresowanie wzbudziła u dzieci ciemnia. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z panem Sałapatkiem.

fotograf


21.10.2015

Mądre Skrzaty samodzielnie robiły kompot jabłkowy.

pizap.com14457005060781

pizap.com14457008692031

jablka


16.10.2015 

JESIENNE LISTKI

BAL JESIENNEGO MISIA

     Piątek był w naszym przedszkolu bardzo roztańczonym dniem. Wszystko to za sprawą animatora, który w przebraniu misia zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Każda grupa przedszkolna wcieliła się
w postać wybranego zwierzątka. Dzieci z jednych grup były jeżami, inne wiewiórkami czy niedźwiadkami, natomiast Mądre Skrzaty były w tym dniu sowami. Miś-animator umilał dzieciom czas zapraszając do wspólnych tańców, konkursów i zagadek. Na koniec czekała na przedszkolaki niespodzianka na świeżym powietrzu - deszcz baniek mydlanych.

pizap.com14452482709841pizap.com14452480589531

mis


 09.10.2015

SPOTKANIE Z POLICJANTEM   

W piątek nasze przedszkole odwiedził Pan M. Strzelczyk z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Jego wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Jej celem było utrwalenie u dzieci znajomości podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się zarówno w domu jak i w ruchu ulicznym oraz sposobów właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia.

pf 1444407521


 

07.10.2015

 

WYCIECZKA DO TEATRU LALEK "RABCIO"

To była nasza pierwsza wspólna  wycieczka. W środę wybraliśmy się autobusem do Teatru Lalek "RABCIO" na bajkę pt. "Zimowa przygoda". Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera - bałwanka. Piękna fabuła, kolorowa scenografia oraz efekty świetlne i dźwiękowe zabrały nas w magiczną podróż do świata baśni. Po spektaklu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z bałwankiem.

rabcio

pf 1444472283


calineczka2

30.09.2015 byliśmy gośćmi w Gimnazjum w Jordanowie.

 

Uczniowie przygotowali dla nas przedstawienie pt. "Calineczka".

calineczka


23.09.2015r.

,,Bal owocowo-warzywny"

 

POWITANIE  JESIENI

Dzisiaj do przedszkola Pani Jesień zawitała                                           pani jesien ilustracja

I przedszkolakom różne dary rozdawała,                     

Zielone ogórki, złociste gruszeczki,

Dojrzałe jabłka, śliwki oraz marcheweczki.

Mądre Skrzaty tego dnia ubrały się na pomarańczowo, aby jak najbardziej upodobnić się do pysznej i jakże zdrowej marchewki. Każde dziecko otrzymało również „marchewkową” opaskę.

Dzień rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw przy piosenkach o tematyce jesiennej, jednak największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się marchewkowe ciasto i to nie tylko dlatego, że każdy mógł je spróbować, ale dlatego, że w jego przygotowaniu udział brał każdy skrzat z naszej grupy. Dzieci pomagały odmierzając odpowiednią ilość składników, wsypywały składniki do miski i miksowały. Gdy upieczone ciasto ostygło każdy mógł je spróbować, lecz jak wszystko co dobre, tak i nasze ciasto szybko się skończyło.

Przygotowaliśmy także dla Pani Jesieni książkę słowno-obrazkową do wiersza „Na straganie” J. Brzechwy. Dzieci wykonały ilustracje straganu oraz uzupełniały książkę emblematami warzyw.

Następnie udaliśmy się śladami Pani Jesieni do ogrodu przedszkolnego. Tam spotkaliśmy pozostałe grupy: śliwki, gruszki, jabłka, ogórki i wspólnie
z nimi tańczyliśmy i bawiliśmy się.

img039 

 pizap.com14431868450651 800x600

pizap.com14431839718181 800x600

pizap.com14431847711131 800x600